Oświadczyny

Tytuł oryginalny:
Proposal
Autor:
Tasmina Perry ...
Tłumacz:
Małgorzata Tłumaczenie Bortnowska
Wydawcy:
Wydawnictwo Kobiece - Illuminatio Łukasz Kierus (2020)
Wydawnictwo Kobiece (2017)
Legimi (2017)
Wydawnictwo Illuminatio
Wydane w seriach:
Wielkie Litery
ISBN:
978-83-65740-43-4, 978-83-65740-44-1
978-83-66718-69-2
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.0 (2 głosy)

Romantyczna podróż w czasie z powojennego Londynu do współczesnego Manhattanu

Rok 1958. Londyn. Georgia Hamilton kończy 18 lat i rodzice chcą, by wzięła udział w eleganckim balu debiutantek. Dziewczyna marzy jednak o tym, by zostać znaną pisarką, a nie żoną. Wkrótce wydarza się tragedia, która na zawsze przypieczętowuje jej los.

Rok 2012. Niepoprawna romantyczka Amy Carrell kolejny raz przeżywa zawód miłosny. Ze złamanym sercem, opuszczona i zdesperowana, odpowiada na ogłoszenie o damę do towarzystwa dla intrygującej starszej pani, z którą udaje się do Nowego Jorku. Jeszcze nie wie, że odkryje tajemniczą love story, która czekała pięćdziesiąt lat, zanim ktoś ją opowie.

Obłędna historia, która pochłonie cię bez reszty

__

Jeszcze bardziej romantyczne niż zaręczyny przy blasku świec! W Walentynki. W Paryżu. Z oświadczającym się Ryanem Goslingiem. – „Heat”

Obłędna powieść. Ta książka nie pozwoli ci się od siebie oderwać. – „The Lady”

__

O autorce:

Tasmina Perry – porzuciła karierę prawniczą, aby spełniać się w dziennikarstwie kobiecym. Pisywała do najbardziej prestiżowych magazynów, takich jak m.in. „Glamour”. Pracowała jako zastępca redaktora czasopisma „InStyle”. Była również pomysłodawczynią gazety modowo-podróżniczej „Jaunt”. Jej książki zostały wydane w osiemnastu krajach, a wszystkie powieści znalazły się na bestsellerowej liście "Sunday Times". Mieszka w Surrey z mężem i synem.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • "Oświadczyny" to słodko-gorzka opowieść dwóch kobiet, których losy łączą nie tylko przeszłość ale również przyszłość. To książka określana mianem baśni, które rzeczywiście do niej pasuje. Autorka wprowadza czytelnika w świat tajemnicy i prawdziwego życia. • Tasmina Perry w swojej książce zawarła dwie historie, które miały miejsce w dwóch całkiem różnych czasach. Amy poznajemy w roku 2012, natomiast historię Georgii w 1958 roku. A to co łączy te dwie kobiety to całe sedno książki. Amy poznajemy w trudnym momencie jej życia, jednak pragnie podnieść się i rozpocząć nowy rozdział. Wtedy to na jej drodze pojawia się Georgia Hamilton, tajemnicza starsza kobieta, która z upływem dni coraz bardziej odsłania swoje życie przed nową znajomą. Kiedy wyruszają razem do Nowego Jorku, każda z nich ma inne nadzieje, plany z nim związane. A to, co się tam wydarzy, sprawi, że czytelnik nie może oderwać się od lektury ani na sekundę. Cały wyjazd sprawi, że Amy pozna tajemnicę dostojnej damy i zobaczy, że jej życie da się naprawić. Nareszcie odnajdzie drogę do szczęścia, a Georgia rozwiąże niewyjaśnione sprawy z przeszłości. To wszystko dzieje się na przestrzeni pięćdziesięciu czterech lat, które płynnie przechodzą w jedną płaszczyznę, która uwydatnia wszystkie aspekty życia, różnice społeczne i materialne. Książka pokazuje, że wychowanie dziecka wpływa na jego poczynania w przyszłości i na to jakim później staje się człowiekiem, na przykładzie Georgii widzimy silne, konserwatywne wychowanie, które ukształtowało jej obecny charakter. Książka pozornie wydawać by się mogła bardzo emocjonalna, bądź wzruszająca, jednak nie ma w niej jakichś mocnych emocji, jednak pomimo przewidywalności jej lektura sprawia wiele przyjemności i z zaciekawieniem pochłania się kolejne strony. Myślę, że ta książka trafi w serce każdej czytelniczki. Wiadomo, to w głównej części kobiety mają skłonności do sięgania po książki obyczajowe, romanse. Ta powieść to połączenie wszystkich pożądanych cech, które powinna zawierać dobra książka. Mamy nieszczęśliwą, niespełnioną miłość, nowe życie, przygodę życia, która zmienia cały światopogląd i zestawienie dwóch całkiem innych światów, które w świetny sposób przeplatają się ze sobą tworząc spójną całość. • Tasmina Perry stworzyła przyjemną książkę, która umili czas każdego czytelnika. To powieść idealna jako lektura na wieczór, gdzie można przenieść się w całkiem inny wymiar i odciąć się od rzeczywistości.
    +2 wyrafinowana
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:The proposal
Autorzy:Tasmina Perry Małgorzata Tłumaczenie Bortnowska
Tłumacz:Małgorzata Tłumaczenie Bortnowska
Wydawcy:Wydawnictwo Kobiece - Illuminatio Łukasz Kierus (2020) Wydawnictwo Kobiece (2017) Legimi (2017) Wydawnictwo Illuminatio
Serie wydawnicze:Wielkie Litery
ISBN:978-83-65740-43-4 978-83-65740-44-1 978-83-66718-69-2
Autotagi:dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 8 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo