Rosja

Tytuł oryginalny:
Russka
Autor:
Edward Rutherfurd
Tłumacz:
Elżbieta Smoleńska
Wydawcy:
Wydawnictwo Czarna Owca (2017-2018)
Legimi (2017)
Wydane w seriach:
Szmaragdowa Seria
ISBN:
978-83-8015-639-5, 978-83-8015-640-1
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
4.0 (2 głosy)

Na kartach tej przebogatej powieści spotykają się chłop i jego pan, kozak i car, pop i Żyd, a ich losy splatają się w wielką rodzinną sagę, która płynie przez stulecia historii, odsłaniając przed nami kraj najbardziej niedostępny i tajemniczy: Rosję. Poprzez dzieje miasteczka leżącego na wschód od Moskwy Edward Rutherfurd buduje rozległą opowieść złożoną z zaskakujących sprzeczności rosyjskiego narodu i rosyjskiej kultury – opowiada o kraju ponurym i egzotycznym zarazem, brutalnym i romantycznym, zanurzonym w rytuałach i jednocześnie przesiąkniętym zabobonnymi lękami. Początki państwa ruskiego, okrutne najazdy tatarskie, panowanie Iwana Groźnego, dzicy Kozacy, Piotr I, Katarzyna II Wielka, czasy Wojny i pokoju, wreszcie dramat rewolucji październikowej i niezwykła współczesność – oto historia Rosji w tej fascynującej powieści, historia odtworzona z pasją i zachwycającym bogactwem szczegółów.

„Wspaniała lektura i wciągająca opowieść. Autorowi udało się uchwycić i oddać ogrom Matki Rosji, jej historię i jej możliwości”.

BOSTON SUNDAY HERALD

„Ta książka to zbiór wspaniale powiązanych ze sobą krótkich opowiadań z dużą porcją łatwej w odbiorze historii. Naprawdę znakomita lektura”.

THE TIMES

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Recenzje
  • Rzeczywiście -książka niewygodna do czytania,ale bardzo ciekawa.Wiele w niej informacji historycznych,powiazanych trescią beletrystyczną.Polecam.
  • Ciężko się trochę czytało przez grubość książki. Jakby była podzielona na dwie albo trzy części, to byłaby super.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo