Kobieta w oknie

Tytuł oryginalny:
Woman in the window
Autor:
A. J. Finn (1979- )
Tłumacz:
Jacek Żuławnik (1977- ) ...
Wyd. w latach:
2017 - 2018
Wydane w seriach:
Audiobook
Audiobook - Biblioteka Akustyczna
książka do słuchania
Autotagi:
audiobooki
CD
druk
książki
MP3
powieści
proza
rodzina
Więcej informacji...
3.5 (6 głosów)

Anna Fox straciła wszystko: szczęśliwą rodzinę, pracę oraz zdrowie. Od miesięcy nie postawiła stopy za progiem domu. Całe dnie spędza w Internecie, przed telewizorem lub szpiegując sąsiadów za pomocą aparatu fotograficznego. Pozbawiona własnego życia coraz bardziej zaczyna przeżywać cudze… Najwięcej uwagi poświęca Russellom, rodzinie nowej w tej okolicy i tak podobnej do tej, którą jeszcze niedawno sama miała. Jednak pewnej nocy widzi coś, czego nie powinna oglądać. Jej świat się rozpada, a na jaw wychodzą szokujące sekrety. Co jest prawdą, a co zmyśleniem? Kto jest w niebezpieczeństwie, a kto panuje nad sytuacją? W tym piekielnie wciągającym thrillerze nikt – i nic – nie jest tym, czym się wydaje!
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Trwa szukanie ofert...
Recenzje
  • Często poglądasz sąsiadów, nie wiedząc nawet jak się nazywają? Śledzisz koleje ich losu jako bezpieczny widz? Jeśli tak nie jesteś sam. Ułatwia to zarówno ciasna zabudowa jak i nowoczesny sprzęt. • "Kobietę..." ciężko odłożyć na półkę, chociaż nie jest to thriller wybitny to historia opowiadana przez autorkę wciąga. Kilka ciekawych zwrotów akcji, uczucie lekkiego zawstydzenia towarzyszącemu podglądaniu oraz tajemnica głównej bohaterki zapewni rozrywkę na kilka wieczorów. Sprawi również, że następnym razem szybciej odwrócisz wzrok.
  • Pamiętacie niedawną modę na książki z „dziewczyną” w tytule? „Dziewczyna w pociągu”, „Dziewczyna w walizce” itd.? • Czyżby teraz przyszła nowa moda na „kobietę” w tytule? Jeśli książki te będą trzymać poziom „Kobiety w oknie” to nie będzie mi to ani trochę przeszkadzało. • Główna bohaterka – Anna Fox – cierpi na agorafobię, czyli lęk przed otwartymi przestrzeniami. Już od roku nie wychodzi w ogóle z domu, a jej głównymi zajęciami są: picie, rozmowy na pewnym portalu oraz obserwowanie świata, najchętniej sąsiadów, przez okno. • Pewnego dnia kobieta dostrzega coś niepokojącego, wręcz przerażającego, w domu nowych sąsiadów, niestety gdy zawiadamia o tym innych nikt nie chce jej uwierzyć. • Co tak naprawdę wydarzyło się w domu naprzeciwko? Czemu Annie nikt nie wierzy i robią z niej wariatkę? Czy Anna odkryje prawdę? • „Kobieta w oknie” to pierwsza moja książka przeczytana w 2018 roku i życzę sobie, żeby reszta czytelniczego roku nie spadła poniżej tego poziomu. • Jest to intrygujący thriller, który trzyma w niepewności do ostatnich stron, mimo że wydawać by się mogło podczas lektury, że rozgryźliśmy już wszystko i nic nas już nie zaskoczy – błąd. • Autor potrafi budować napięcie i mimo dość leniwego i mało ekscytującego początku, który może niektórych zniechęcić, otrzymujemy w rezultacie wciągającą akcję i nieprzewidywalną fabułę. • Na uwagę zasługuje również główna bohaterka, jest to bardzo ciekawa postać z dobrym portretem psychologicznym – jej zachowanie, przeżycia z przeszłości i dolegliwość tworzą świetną całość, jednak muszę przyznać, że były momenty kiedy bohaterka działała mi mocno na nerwy. • Dodatkowo całą historię poznajemy właśnie z jej perspektywy, przez co w pewnym momencie sami nie wiemy co jest prawdziwe, a co nie – tak samo jak bohaterka. • Jako ciekawostkę dodam, że w książce znajdziemy wiele tytułów filmów, którymi warto się zainteresować. Są to głównie klasyki – thrillery i filmy noir. • Z powodzeniem można stworzyć sobie z nich listę i oglądnąć, szczególnie że główna bohaterka często o nich mówi i zachwala konkretne produkcje. • W książce tej panuje trochę klau­stro­fobi­czny­ klimat – kobieta zamknięta praktycznie sama w wielkim domu, czarno-białe filmy, półmrok, alkohol i leki, a w dodatku niespieszne tempo akcji, jednak wszystko to okazało się dobrym i udanym połączeniem. • Ja jestem na TAK.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:A. J. Finn (1979- )
Tłumaczenie:Jacek Żuławnik (1977- ) Jacek d Żuławnik (1977- ) Maria Olejniczak-Skarsgård
Lektor:Ewa Abart
Wydawcy:Grupa Wydawnicza Foksal (2018) Virtualo - Biblioteka Akustyczna (2018) Grupa Wydaw. Foksal we współpr. z Biblioteka Akustyczna (2018) W. A. B (2018) Wydawnictwo WAB - Grupa Wydawnicza Foksal (2018) Wydawnictwo W. A. B - Grupa Wydawnicza Foksal (2017-2018) Świat Książki (2017)
Serie wydawnicze:Audiobook Audiobook - Biblioteka Akustyczna książka do słuchania
ISBN:978-83-280-5036-5 978-83-280-5177-5 978-83-280-5212-3 978-83-280-5438-7 83-280-5036-5
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne dramat druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza rodzina zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 16 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo