Zbyt piękne

Autor:
Olga Rudnicka
Wyd. w latach:
2017 - 2020
Wydane w seriach:
Audiobook
Audiobook - Heraclon International
Duże Litery
Duże Litery - Prószyński i S-ka
Autotagi:
audiobooki
CD
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
MP3
powieści
proza
Więcej informacji...
4.1 (19 głosów)

Zuzanna kupuje dom po okazyjnej cenie. Wie, że wymaga on sporych nakładów, ale na marzeniach się nie oszczędza. Nowy dom, nowa praca, nowe życie. Wreszcie będzie mogła mieć kota, psa i różanecznik w ogrodzie.Tymoteusz kupuje stare mieszkania, remontuje je i sprzedaje po wyższej cenie. Jakież jest jego zdziwienie, gdy na progu niedawno nabytego domu pojawia się nieznajoma młoda kobieta i twierdzi, że to jej własność.Oboje padli ofiarą oszusta, który sprzedał nieruchomość dwóm osobom, a następnie zniknął wraz z pieniędzmi. Tymoteusz nie zamierza ustąpić i wyprowadzić się ze swojego nabytku. Zuza zaciągnęła kredyt, więc również nie zamierza zrezygnować. Jedyne, co im pozostaje, to zawiązać sojusz, znaleźć oszusta i odzyskać pieniądze.Olga Rudnicka (ur. 1988) – znana autorka powieści sensacyjnych „Natalii 5”, „Cichy wielbiciel”, „Były sobie świnki trzy” i wielu, wielu innych. Miłośniczka zwierząt, natury i dobrego jedzenia. Kocha jazdę konną i dobrą książkę. Nigdy nie polubi kawy i hipokryzji. Zawsze będzie podążać za swoimi marzeniami.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • "Zbyt piękne" to moje pierwsze spotkanie z Olgą Rudnicką. Kryminałem bym tego nie nazwała. Ale była to przyjemna i lekka lektura. Mimo oszustwa, które splata drogi dwojga bohaterów, książka jest zabawna. I jeszcze oczywiście happy end. • Myślę, że jeszcze sięgnę po inną książkę Olgi Rudnickiej :)
  • Tym razem nie ubawiłam się tak, jak przy poprzednio czytanych książkach autorki.
  • Olga Rudnicka - ZBYT PIĘKNE • Co zrobić, gdy marzenia na nowe życie z własnym domem, kotem, psem i różanecznikiem w ogrodzie "odpływają w siną dal", a to za sprawą oszusta, który dwóm osobą sprzedaje ten sam dom? • Zuzanna i Tymoteusz stają przed dylematem prawnym : kto jest właścicielem nieruchomości - ona czy on? • Czyj notariusz jako pierwszy złożył wniosek o wpis nowego właściciela do ksiąg wieczystych? • Wynik pracy wynajętej pani prawnik jest zaskakujący - dlaczego? • Do akcji wkracza komisarz policji Rurzycki, tropiący oszusta, któremu to nasza para bohaterów - kobietka chucherko "z charakterkiem " i w niczym jej nieustępujący mężczyzna - zafunduje swoimi poczynaniami niejedną bezsenną noc. • Ta para swoją barwnością i wyrazistością jednocześnie bawi, ale też mamy ochotę nimi potrząsnąć, zwłaszcza Zuzką, którą kreuje autorka / pewnie ku rozweseleniu czytających/ na istotę kłótliwą, ironicznie złośliwą, uważającą mężczyzn /po rozstaniu z partnerem Cześkiem/ za zło całego świata. I co na to Tymoteusz? Nie ustępuje na krok, uznając ją za zdolną "odwrócić kota ogonem". • Ale te utarczki, pomiędzy bohaterami, wzmacniają właśnie komizm sytuacji, dowcip, a także nieprawdopodobieństwo i pogmatwanie niektórych sytuacji. • Fabuła, humor, zwroty akcji, zderzenie logiki kobiecej i męskiej zapewniają czytelnikowi sporo solidnej rozrywki. • POLECAM tę zwariowaną komedię kryminalną.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
TrissM
Opis
Autor:Olga Rudnicka
Lektor:Ilona Chojnowska
Wydawcy:Heraclon International (2020) Wydawnictwo Storybox.pl - Heraclon International (2020) Legimi (2018-2020) Prószyński i Spółka - Prószyński Media (2018) Storybox.pl (2018) NASBI (2018) ebookpoint BIBLIO (2018) Edipresse Polska (2017)
Serie wydawnicze:Audiobook Audiobook - Heraclon International Duże Litery Duże Litery - Prószyński i S-ka
ISBN:978-83-8123-122-0 978-83-8123-627-0 978-83-8123-648-5 978-83-8194-582-0 978-83-8194-583-7 83-8123-122-0 978-83-8069-627-0
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 22 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo