Okruch

Autor:
Anna Ficner-Ogonowska
Wydawca:
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2018)
ISBN:
978-83-240-5355-1, 978-83-240-5403-9
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
4.0 (8 głosów)

Buzująca emocjami opowieść o miłości, tajemnicach i sile dobra. Na początku jest grom z jasnego nieba. Jedno spojrzenie, jeden dotyk, jedno słowo. Od tej chwili życie dwojga ludzi zmieni się bezpowrotnie. Ona wreszcie zmierzy się ze swoim strachem przed bliskością. On odkryje prawdę o sobie i swojej rodzinie. Czy czeka ich wspólna przyszłość? Anna Ficner-Ogonowska zabierze Cię w świat prawdziwych uczuć, silnych przeżyć i dramatycznych wydarzeń. Okruch to niezwykła powieść, która przywraca wiarę w sens życia i pozwala zrozumieć, czym jest odpowiedzialna miłość.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • Książka warta przeczytania, czyta się ją na jednym wdechu. Zaskakujące wydarzenia prosto z życia,
  • Jedno spojrzenie, jeden dotyk, jedno magiczne słowo i masz wrażenie, że to już jest miłość. Oczywiście zakochać można się bardzo szybko. Na początku lekki dreszczyk, zauroczenie i niektórzy nazywają to już zakochaniem. Ale żeby zakochanie przerodziło się w miłość, nie wystarczy chwila, nad szczerym, głębokim uczuciem pracuje się całe życie. • readerkanaobcasach.blospot.com
  • Anna Ficner - Ogonowska - OKRUCH • Trochę rozczarowana powieścią "Czas pokaże" z dużą rezerwą sięgałam po tę najnowszą powieść autorki. • Choć i tym razem "daje" nam pisarka kolejne opasłe tomisko /ok. 700 stron/ i kolejną bohaterkę rozbitą życiowo, to jednak powieść podobała mi się. • Oczywiście nie uniknęła autorka tak "ulubionych opisów szczególików fabularnych", ale jest ich zdecydowanie mniej i to ogromny plus, niż w poprzedniej powieści. • Wspaniałym kompozycyjnym smaczkiem jest wprowadzenie pamiętnika matki głównego bohatera , a może raczej należałoby nazwać to jej zapiskami z wydarzeń dnia codziennego oraz jej przemyśleń bardzo mądrych i życiowych. • A obok akcja fabularna skupiona wokół głównych bohaterów Maksa i Sary, ich rodzinnego otoczenia, przyjaciół i wykonywanej pracy. Jest w fabule dużo miłości, rodzinnych tajemnic, poszukiwanie własnej tożsamości, dużo ciepła, ciekawych drugoplanowych bohaterów. • Choć akcja płynie dość leniwie i w zasadzie nie ma spektakularnych jej zwrotów, to jednak, pomimo grubaśności książki i dość kwiecistego języka autorki, czyta się ją przyjemnie. • POLECAM tę powieść, w której wszystko się zaczyna w momencie, gdy Maks - policjant z dochodzeniówki - zostaje ranny w ulicznej strzelaninie, a Sara - nauczycielka przedszkola - będąc świadkiem owej strzelaniny, pomaga rannemu, udzielając mu pierwszej pomocy i opiekując się nim do przyjazdu karetki.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo