Odkrycie Belli

Autor:
Tessa Roehl
Ilustracje:
Disney Storybook Artists
Jeffrey Thomas
Tłumacz:
Małgorzata Fabianowska
Wydawca:
Wydawnictwo Egmont Polska (2018)
ISBN:
978-83-281-3143-9
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.0

Młoda Bella prowadzi szczęśliwe życie z ukochanym tatą - wynalazcą. Jednak w szkole czuje się samotna i niezrozumiana. Pewnego razu odkrywa w miasteczku podupadającą księgarnię. Czy zdoła przekonać innych uczniów, że książki są cudowne? Czy uda się jej ocalić sklep przed bankructwem?
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • Bella chodzi od szkoły, ale nie bardzo umie dogadać się z innymi dziećmi. Jest od nich tak bardzo inna, nie podąża za utartymi szlakami. Gdy pewnego dnia odkrywa w miasteczku księgarnię, nie może uwierzyć, że cały czas miała pod nosem taką skarbnicę wiedzy i opowieści. Postanawia, że pomoże właścicielce w przywróceniu sklepikowi dawnej świetności. • Odkrycie Belli Tessy Roehl to książka z serii Disney księżniczka. Początki. Serię wydaje Egmont pod znakiem #czytelnia. Każda z pozycji należy do jednej z trzech poziomów – każdy ma inny stopień trudności i długości tekstu. Odkrycie Belli to pierwszy z poziomów, żółty. Ma on gwarantować zabawę dzieciom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z czytaniem, choć moim zdaniem tekstu jest za dużo jak na początkujących czytelników. Jest on wydrukowany większym fontem, ale i tak jest go dość sporo. • Fabuła książki opowiada o tym, jak Bella ratowała upadającą księgarnię, a przy okazji zaprzyjaźniała się z innymi dziećmi. To historia, która bardzo pasuje do Belli i bez problemu można sobie wyobrazić, że się wydarzyła. Przy okazji przemycono kilka ważnych kwestii w tle – odrzucanie uprzedzeń, odwagę, niepodążanie za tłumem. • Tekst uzupełniają ilustracje. Ich autorem jest Jeff Thomas. Czasem są one na całej kartce, niekiedy to tylko malutkie obrazki gdzieś na stronie. Nie zapomniano też o pięknym wyróżnieniu nowych rozdziałów. Przez to książka wygląda atrakcyjnie i na pewno spodoba się dzieciom. Dodatki nie przytłaczają opowieści, ale ładnie ją uzupełniają. • Odkrycie Belli spodoba się małym czytelnikom, zachwyci ich tekstem i wydaniem. Może nie jest to książka, która sprawdzi się u dzieci, które dopiero zaczynają czytać, ale na pewno można ją podarować tym, które już samodzielnie czytają całe zdania.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Tessa Roehl
Ilustracje:Disney Storybook Artists Jeffrey Thomas
Tłumacz:Małgorzata Fabianowska
Wydawca:Wydawnictwo Egmont Polska (2018)
Serie wydawnicze:#Czytelnia #Czytelnia. Seria Żółta Disney Księżniczka początki Księżniczki
ISBN:978-83-281-3143-9
Autotagi:beletrystyka druk epika ikonografia książki literatura literatura piękna opowiadania powieści proza zbiory opowiadań
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 4 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo