Homo deus:

krótka historia jutra

Tytuł oryginalny:
Homo deus
a brief history of tomorrow,
Autor:
Yuval Noah Harari
Tłumacz:
Michał Romanek
Lektor:
Roch Siemianowski
Wydawcy:
Wydawnictwo Literackie Oficyna Literacka Noir sur Blanc (2015-2024)
Legimi (2018-2023)
NASBI (2018)
ebookpoint BIBLIO (2018)
Autotagi:
audiobooki
druk
książki
publikacje popularnonaukowe
Więcej informacji...
4.3 (12 głosów)

Światowy bestseller. Nowa książka najbardziej inspirującego myśliciela XXI wieku.

Tak będzie wyglądała nasza przyszłość!

Yuval Noah Harari w słynnej książce Sapiens. Od zwierząt do bogów opisywał ewolucję i historię ludzkości. W swym najnowszym dziele stawia kolejny krok – w Homo deus… myśliciel skupia się na teraźniejszych wyzwaniach, szuka odpowiedzi na pytanie, co nas czeka w przyszłości, a przede wszystkim udowadnia, że człowiek pod wieloma względami już stał się równy bogom i przystąpił do realizacji kolejnych marzeń: o nieśmiertelności i szczęściu.

Harari z niezwykłą lekkością, a zarazem wnikliwością łączy historię, filozofię, socjologię, biotechnologię i wiele innych dziedzin nauki. Z tego połączenia wyłania się fascynująca wizja XXI wieku jako epoki, w której dokona się najważniejsza i najgłębsza przemiana w dziejach.

Śmierć to tylko problem techniczny.

Światowe korporacje prowadzą wyścig po nieśmiertelność. Już niebawem najbogatszych będzie stać na przedłużanie swojego życia. Jeśli człowiek będzie nieśmiertelny, jak zmienią się społeczeństwa i religie?

Czy ludzkość osiągnie szczęście?

Człowiek to biologiczna maszyna, a skoro tak, można nią sterować. W XXI wieku poczucie szczęścia po prostu będzie można włączyć na żądanie.

Wojna to przeżytek

Już dzisiaj więcej osób umiera w wyniku samobójstw niż w konfliktach zbrojnych. O czym to świadczy?

Nowe religie, nowa struktura społeczna, nowa ekonomia, bioinżynieria, cyborgizacja, nowa etyka i nowy humanizm. Jesteśmy na to gotowi? Czy odnajdziemy się w takim świecie?

To rodzaj książki, która zmiata pajęczyny z naszych mózgów. Styl Harariego, promieniujący mocą i jasnością sprawia, że czytelnik patrzy na świat jak na zjawisko dziwne i zarazem nowe.

„Sunday Times”

Yuval Noah Harari (ur. 1976) – izraelski historyk, profesor na Hebrew University w Jerozolimie. Obecnie uważany jest za jednego z najważniejszych makrohistoryków i filozofów współczesnych. Autor międzynarodowego bestsellera Sapiens. Od zwierząt do bogów. Książka okazała się wielkim sukcesem – ponad 5 milionów sprzedanych egzemplarzy w 45 krajach. Druga książka Homo deus również okazała się bestsellerem – dotarła do trzeciego miejsca na liście bestsellerów „New York Timesa”, a na brytyjskiej liście „The Sunday Times” przez 8 tygodni gościła na pierwszym miejscu (dzieląc miejsce z pierwszą książką Harariego).

Yuval Noah Harari mieszka pod Jerozolimie wraz ze swoim mężem. Jest weganinem i nie posiada telefonu komórkowego.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • Wydumane teorie lewicowo-liberalnego nurtu,pełne przekłamań i nieu­zasa­dnio­nych­ tez,zafałszowań i przeinaczeń faktów naciąganych do z góry założonych tez,powielających dawno przebrzmiałe masońskie teorie.
  • Harari swoim przenikliwym wzrokiem patrzy w przyszłość rysując trudne do zaakceptowania konsekwencje naszych czynów. Absolutnie nie jest to fatalistyczne wróżenie z fusów, tylko logiczny rozwój ludzkości. Ewolucja wcale nie musi nieść za sobą harmonii i zgodności z naturą, o czym Harari nie pozwala zapomnieć słuchaczowi.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:a brief history of tomorrow,
Autor:Yuval Noah Harari
Tłumacz:Michał Romanek
Lektor:Roch Siemianowski
Wydawcy:Wydawnictwo Literackie Oficyna Literacka Noir sur Blanc (2015-2024) Legimi (2018-2023) NASBI (2018) ebookpoint BIBLIO (2018)
ISBN:978-83-08-06495-5 978-83-08-06542-6 978-83-08-06543-3 978-83-08-06658-4 978-83-08-07610-1 978-83-08-08406-9
Autotagi:audiobooki CD dokumenty elektroniczne druk e-booki książki literatura literatura stosowana MP3 nagrania publikacje naukowe publikacje popularnonaukowe zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 32 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo