Dom bez klamek

Autor:
Jędrzej Pasierski
Wyd. w latach:
2018 - 2018
Wydane w seriach:
Nina Warwiłow
AudioBook
Seria z podkomisarz Niną Warwiłow
Audiobook - Aleksandria
ISBN:
978-83-8049-687-3, 978-83-8049-710-8
978-83-951090-8-9, 978-83-951090-9-6
Autotagi:
audiobooki
CD
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
MP3
powieści
proza
Więcej informacji...
4.1 (13 głosów)

12 grudnia rano pielęgniarka na oddziale C8 szpitala psychiatrycznego w Weseliskach dokonuje makabrycznego odkrycia. W nocy jeden z pacjentów został brutalnie zamordowany. Podejrzenie pada na pozostałych chorych i personel medyczny. Policja, która wkrótce przyjeżdża na miejsce zdarzenia, nie może pozwolić, by ktokolwiek opuścił oddział. C8 zostaje zamknięte dla świata.

Niebawem okaże się, że pytań jest więcej niż odpowiedzi, a przeszłość osób zamieszanych w zbrodnię pełna jest mrocznych tajemnic, przemocy, bólu i zła. Splątane wątki śledztwa próbuje rozwikłać podkomisarz Nina Warwiłow. Jednak morderstwo w szpitalu psychiatrycznym to nie jedyne, co zaprząta jej myśli. Musi poradzić sobie ze swoją przeszłością i podjąć trudne decyzje, które zaważą na jej przyszłości.

Czasami własne wspomnienia mogą być więzieniem, z którego najtrudniej się wyrwać…

„Dom bez klamek” to pierwszy tom z cyklu powieści kryminalnych z Niną Warwiłow.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • "Dom bez klamek" Jędrzej Pasierski, wydawnictwo Czarne • Do debiutu Jędrzeja Pasierskiego podeszłam z mieszanymi uczuciami. Z jednej strony pomyślałam, że fajnie, bo to kryminał, a ja lubię kryminały. Ale z drugiej strony, napisał go polski pisarz. A ja bardzo często zawodziłam na książkach polskich autorów. Oczywiście są wyjątki, bo twórczość Wiesława Myśliwskiego, Jakuba Małeckiego i Romy Ligockiej uwielbiam. Jest jeszcze trzecia strona, czyli to co tak naprawdę wpłynęło na decyzję o wypożyczeniu i przeczytaniu tej książki - morderstwo popełnione w szpitalu psychiatrycznym. Lubię takie klimaty 😉 • "Dom bez klamek" to pierwsza część serii z podkomisarz Niną Warwiłow. Na początku ta postać trochę mnie drażniła. Nieogarnięta pani policjantka w ciąży, prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa pacjenta szpitala psychiatrycznego. Wypija przy tym morze kawy i wina. W książce pojawia się więcej trupów. Policja co chwilę znajduje zwłoki zarówno pacjentów jak i personelu medycznego. Z czasem polubiłam podkomisarz Ninę. W sumie to było mi jej żal. Nie ma kobieta łatwego życia. Wszystko wskazuje na to, że będzie sama wychowywała swoje dziecko. Po rozstaniu z partnerem nie stać jej na opłaty za mieszkanie. Z kolei jej ojciec jest nietrzeźwiejącym alkoholikiem. W pracy Nina też nie ma lekko. Sam fakt, że jest kobietą powoduje, że koledzy na warszawskiej komendzie patrzą na nią z wyższością. Ciąża też nie ułatwia prowadzenia śledztwa. Ale żeby nie było tak beznadziejnie, pojawia się przystojny prokurator, który jest Niną zainteresowany. Zresztą z wzajemnością ❤. • Na początku ciężko mi sie czytało. Trudno mi było wejść w rytm tej książki. Jednak od około setnej strony wciągnęła mnie wartka akcja. Na pewno przeczytam kolejną część pt. "Roztopy". Jestem ciekawa jak potoczą się losy Niny Warwiłow. I jaki wpływ będą na nią miały demony z przeszłości.
  • Trochę zagmatwany kryminał z policjantką z przeszłością w roli głównej, ale intryga zakręcona mocno. W dodatku jeszcze wychodzą powiązania rodzinno - zawodowo - biznesowe poszczególnych bohaterów.
  • ”Czasami własne wspomnienia mogą być więzieniem, z którego najtrudniej się wyrwać… ” • 12 grudnia wcześnie rano pielęgniarka na oddziale C8 szpitala psyc­hiat­rycz­nego­ w Weseliskach dokonuje makabrycznego odkrycia. W nocy jeden z pacjentów został brutalnie zamordowany. Podejrzenie pada na pozostałych chorych i personel medyczny. Policja, która wkrótce przyjeżdża na miejsce zdarzenia, nie może pozwolić, by ktokolwiek opuścił oddział. C8 zostaje zamknięte dla świata. . • "Dom bez klamek" jest to debiut Jędrzeja Pasierskiego, który jest na prawdę bardzo dobry. Przedstawiona tu historia jest pełna tajemnic, sekretów oraz powiązań z dawnej przeszłości . Autor umiejętnie opisuje także sprawę szpitali psyc­hiat­rycz­nych­ w Polsce. Stare i przepełnianie sale , brak odpowiedniego sprzętu do leczenia chorych, nie wytaczający personel. . • Co to fabuły. W książęce mamy zarówno wątek kryminalny, jak i obyczajowy. Niniejszą sprawą zabójstwa zajmuje się podkomisarz Nina Warwiłow z praskiego komisariatu. Główna bohaterka poza skomplikowanym śledztwem, ma oczywiście własne problemy natury osobistej, z którymi musi się zmierzyć. Muszę przyznać ,że od samego początku poczułam sympatię do pani podkomisarz Niny i jej kibicowałam 😉. Nie chce wszystkiego zdradzać, po prostu zachęcam po tą lekturę. • ”Dom bez klamek” jest kryminałem osaczonym w polskie rzeczywistości , przez co jest bardzo realistyczny . Książka mocno mnie wciągnęła, razem z Niną szukam głównego podejrzanego a zakończenie zaskakuje .Czekam na dalsze losy pani podkomisarz, bo „Dom bez klamek " to pierwszy tom z cyklu • Polecam ! • [Link]
  • Pewnej grudniowej nocy na oddziale psychiatrycznym szpitala w Weseliskach ma miejsce morderstwo. Brutalnie zamordowany zostaje jeden z jego pacjentów. W kręgu najbliższych podejrzanych znajdują się pozostali chorzy oraz personel medyczny szpitala. Policja przybyła na miejsce zdarzenia całkowicie izoluje oddział C8 od świata. Nie może pozwolić, by ktokolwiek mógł go opuścić. Z czasem okazuje się, że zbyt wiele pytań pozostaje bez jakichkolwiek odpowiedzi. Rodzi się coraz więcej wątpliwości. Na dodatek przeszłość osób zamieszanych w zbrodnię pełna jest mrocznych tajemnic, przesiąknięta złem i bólem. Podkomisarz Nina Warwiłow za wszelką cenę próbuje rozwikłać tą skomplikowaną zagadkę. Mimo jej ogromnego zaangażowania nie idzie wcale łatwo. Prócz morderstwa w szpitalu głowę Warwiłow zaprząta również mnóstwo innych myśli, związanych z jej przeszłością i życiem osobistym. Za moment będzie musiała podjąć naprawdę trudne decyzje, które niewątpliwie będą miały istotny wpływ na jej dalsze życie.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Jędrzej Pasierski
Lektor:Janusz Zadura
Wydawcy:Wydawnictwo Czarne (2018) Wydawnictwo Aleksandria (2018) Legimi (2018) IBUK Libra (2018) NASBI (2018) ebookpoint BIBLIO (2018)
Serie wydawnicze:Nina Warwiłow AudioBook Seria z podkomisarz Niną Warwiłow Audiobook - Aleksandria
ISBN:978-83-8049-687-3 978-83-8049-710-8 978-83-951090-8-9 978-83-951090-9-6
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 12 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo