Nic się nie kończy

Autor:
Joanna Kruszewska
Wydawcy:
Replika Aleksander Szabliński (2018-2019)
IBUK Libra (2018)
Legimi (2018)
NASBI (2018)
ISBN:
978-83-7674-692-0, 978-83-7674-784-2
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
rodzina
3.3 (3 głosy)

Gdy brakuje kogoś, kto przejmie dziedziczony z pokolenia na pokolenie sad i związane z jego prowadzeniem obowiązki, pozostaje tylko jedno - sprzedaż. Majątek musi zostać przekazany zupełnie obcej osobie, profity zaś sprawiedliwie podzielone pomiędzy wszystkich członków rodziny. Okazuje się jednak, że sprawiedliwość jest pojęciem względnym, a pieniądze należą się przede wszystkim najstarszej właścicielce. Przełomowy moment w życiu rodziny Bialickich daje początek i pisze całkiem nowy, niekoniecznie przez wszystkich akceptowany, scenariusz. Znający się przez całe życie członkowie rodziny, nagle zaczynają postrzegać siebie nawzajem w inny sposób. Czy lepszy?

Nowa powieść Joanny Kruszewskiej jest literackim studium współczesnej polskiej rodziny. Na pierwszy plan wysuwają się skrywane marzenia Haliny, seniorki rodu.

Powieść z wieloma zwrotami akcji, niejednokrotnie zaskakująca sposobami rozwiązania problemów przez bohaterów.

Andrzej Salnikow, poeta, dziennikarz

Nie zawsze to, co dla nas dobre, odpowiada innym. Nie zawsze udaje nam się to, co sobie zaplanujemy. A jakby tak żyć dniem dzisiejszym, nie planując jutra? Ten i inne dylematy zaprzątają głowy bohaterów powieści. Joanna Kruszewska stworzyła barwny portret wielopokoleniowej rodziny. Nigdy nie jest za późno, by wyrwać się schematom i podążyć za głosem serca. Polecam!

Ewa Bauer – autorka m.in. trylogii Kolory uczuć

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Trwa szukanie ofert...
Recenzje
  • Książka ta jest częścią pierwszą cyklu o tymże samym tytule jak I tom. • Choroba ojca rodziny /zawał/ powoduje, że Bialiccy zmuszeni są sprzedać sad, gdyż nikt z młodszego pokolenia nie chce kontynuować pracy ojca. Ale każdy chętnie snuje plany, co zrobią z pieniędzmi uzyskanymi ze sprzedaży sadu, zapominając przy tym, że właścicielką posiadłości jest babcia Halina, uważana przez swą rodzinę za zniedołężniałą staruszkę, której życiem trzeba kierować. • Konieczność wyprowadzki, to też konieczność porządkowania domu i znów chętnych brak. Ale ta czynność okazała się frajdą dla najmłodszej córki Bialickich Marty, którą też rodzina próbuje kierować, wiedząc lepiej, czego jej trzeba. Porządkując strych, znalazła wiele ciekawych kolekcjonerskich przedmiotów, jak i też szkice babci • Rodzina, w trosce o seniorkę, by zaoszczędzić jej kłopotów porządkowania i przeprowadzki, wysyła ją do sanatorium. Zadowoleni, spokojni o babcię , cieszący się pieniędzmi w banku nie przewidzieli, że pobyt w sanatorium uświadomi babci, że nie jest ubezwłasnowolnioną staruszką, że od życia też jej się coś należy. I zamiast podzielić pieniądze między wnuki, kupiła pół domu nad morzem. Raban rodzinny wielki, za winowajcę tej sytuacji uznano Martę, bo tylko ona spotykała się z babcią. Nie może rodzinka zrozumieć, że babcia uświadomiła sobie, że zawsze jej życiem ktoś kierował i podejmował za nią decyzje. Marta Marta przyglądając się decyzjom babci , której dzielnie sekunduje, a znalazłszy się w sytuacji bez pracy w swoim miejscu zamieszkania, postanowiła poszukać swego szczęścia też nad morzem i spełniać swoje marzenia. Marta uświadamia sobie, że i jej życiem do tej pory kierowali bliscy. Nie zamieszkuje jednak z babcią,tylko w jej pobliżu. A i szczęście jej dopisuje w znalezieniu pracy w szkole i wynajmie mieszkania, I tak obie powiedziały "basta" i przeciwstawiły się zdumionej ich poczynaniami, wściekłej, że pieniądze się "rozpłynęły" rodzinie • Zdaniem rodziny rozpoczęły niefrasobliwie życie "zniedołężniała" staruszka i jej "niezaradna życiowo" wnuczka. • W zapowiedziach wydawniczych jest informacja, że w styczniu przyszłego roku ukaże się cz. II cyklu -WSZYSTKO SIĘ ZACZYNA. Zobaczymy, jak sobie poradziły w życiu z dala od rodziny obie panie. Polecam.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo