Tłuczki

Autor:
Katarzyna Wiśniewska
Wydawcy:
Wydawnictwo Nisza (2018)
Legimi (2018)
ISBN:
978-83-62795-78-9, 978-83-62795-85-7
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
3.0

Powieść obyczajowa z wątkiem kryminalnym. Wincenty Kazalicz to emerytowany pracownik Politechniki Wrocławskiej, projektował mosty kolejowe. Niegdyś był zapalonym turystą dzielącym góry na setki małych paseczków, a także wielbicielem osobliwie przyrządzanego tatara. Czytelnik pozna losy rodziny Kazaliczów - córki Wincentego Marii, wnuczki Łucji i drugiego zięcia Andrzeja, byłego księdza.

„…ważny, bo dotykający sedna, głos w sprawie władzy, rodziny, przemocy, patriarchatu i Kościoła.

Wchodząc w świat Tłuczków, […] długo ulegamy złudzeniu, że Wiśniewska leciutko zaledwie dotyka wymienionych tematów. To zmyłka: przemilczenia są celowe, a fragmentaryczność narracji to przemyślana strategia. Autorka konsekwentnie, krok po kroku, buduje duszny klimat, żebyśmy na sam koniec poczuli się, jakby ktoś nas znienacka uderzył obuchem w głowę. [...] To, z czym mamy do czynienia w domu Kazaliczów, jest w istocie idealnie zaprojektowaną dyktaturą ”.

Magda Piekarska, „Gazeta Wyborcza”

„Nie ma w jej opowieści żadnego morału, ckliwości, łatwych rozwiązań (bo tu nie ma żadnych rozwiązań), taniej psychologii i jaskrawego podziału ról. Nie czytałam dawno lepszej powieści. Ani też bardziej przygnębiającej”.

Paulina Małochleb, „Książki na ostro”

O autorce

Katarzyna Wiśniewska – urodzona w 1979 roku psycholożka i filozofka, wieloletnia dziennikarka „Gazety Wyborczej”, obecnie pracuje jako psycholog w Klinice Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Tłuczki są jej debiutem prozatorskim. Wcześniej wydała wywiad rzekę z Anną Bałchan Kobieta nie jest grzechem.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo