Posłuszna żona

Tytuł oryginalny:
Silent wife
Autor:
Kerry Fisher
Tłumacz:
Agnieszka Sobolewska
Lektorzy:
Magdalena Schejbal
Bożena Furczyk ...
Wyd. w latach:
2007 - 2022
Wydane w seriach:
WielkieLitery.pl
Czytak Larix
AudioBook
Czytak Larix 21911-21928
Autotagi:
audiobooki
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
powieści
proza
Więcej informacji...
3.8 (21 głosów)

Wielka miłość, wspaniała rodzina i kłamstwa za zamkniętymi drzwiami idealnych domów. Świetnie napisana i mocno angażująca emocjonalnie powieść o przyjaźni i solidarności „drugich żon”, lojalności, zdradzie i przebaczeniu….

Prawie pół miliona sprzedanych egzemplarzy, numer 1 na liście bestsellerów iBooks, 2 miejsce na liście bestsellerów Kindle’a oraz Kobo, 8 lokata na liście najlepiej sprzedających się e-booków w Amazonie.

Czy zaryzykowałabyś wszystko dla ukochanego? Nawet gdybyś wiedziała, że zrobił coś strasznego?

Życie Lary wydaje się doskonałe. Czuły mąż Massimo, cudowny synek Sandro i piękny dom. Lara jednak wie coś o swoim mężu. Coś, czego nie może nikomu wyznać. W przeciwnym razie Massimo straciłby wszystko, na co tak ciężko pracował przez całe życie: posadę, reputację i syna. Ten sekret sprawia, że małżeństwo staje się dla Lary więzieniem.

Maggie wyszła za mąż za Nico, brata Massimo. Mieszkają razem z dziećmi ze swoich pierwszych związków. Maggie wie wszystko o mężu. Pewnego dnia jednak na strychu znajduje list, z którego poznaje straszną prawdę o pierwszej żonie Nico, Caitlin. Czy ujawni to, czego właśnie się dowiedziała, czy też wybierze milczenie, aby ochronić tych, których kocha? W rodzinie, którą spajają same kłamstwa, za prawdę trzeba będzie zapłacić ogromną cenę.

Miłośniczki powieści Jojo Moyes, Diane Chamberlain, Marleny de Blasi i Petera Pezellego w Kerry Fisher odnajdą pokrewną duszę!

Moje serce pękało… Opowieść tak sugestywna, że zaczynasz czuć się tak, jakbyś była częścią tej rodziny.

The Reading Reverie

Co za wspaniała książka! Głęboko poruszająca powieść o rozczarowaniu i zdradzie, ale także o lojalności, miłości, trosce i przebaczeniu... i jeszcze to cudowne zakończenie!

Splashes Into Books

Trzymała mnie w napięciu od pierwszej strony. Daję jej pięć gwiazdek!

Boon's Bookcase

Prawdziwa petarda! Ta książka jest jak jazda kolejką górską, nastaw się na huśtawkę emocji, śmiech i smutek, a także bardzo interesujący finał, który ściśnie cię za gardło.

Many Books Many Lives

Rzadko się zdarza, że dzięki książce zaczynasz zastanawiać się nad sobą samą i chcesz zostać lepszą osobą. Mniej osądzającą, bardziej odważną. „Posłuszna żona” wywarła na mnie właśnie taki wpływ i to w najbardziej zaskakujący sposób. Traciłam oddech, śmiałam się i płakałam na przemian.

The Glass House Girls

Cudowna, przejmująca, chwytająca za serce. Już nie mogę się doczekać nowej powieści Kerry Fisher!

Renita D'Silva

Kerry Fisher – angielska pisarka, wychowała się w Peterborough. Absolwentka studiów filologicznych, mówi płynnie po włosku, hiszpańsku i francusku. Próbowała różnych zawodów – pracowała jako nauczycielka angielskiego w Hiszpanii, zbierała winogrona w Toskanii, była dziennikarką i recenzentką. Ukończyła kurs pisania na University of California, po czym zajęła się pisaniem powieści. Jest autorką 5 bestsellerowych powieści, które w USA jej książki sprzedały się nakładzie 500 000 egzemplarzy. W Wielkiej Brytanii sama Posłuszna żona osiągnęła rekordowy wynik sprzedażowy – 230 000 egzemplarzy.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • Pokazana oczami drugich żon, historia rodziny włoskich emigrantów w Anglii. Wątek znęcania się psychicznego nad żoną i dzieckiem jest podobny do innych tego typu opowieści. • Głównie jednak poruszony jest problem bycia drugą żoną, macochą nastolatki, porównywania do tych pierwszych. • Zakończenie nadaje się na bajkę lub romans w stylu Harlequina.
  • Głęboko porusza uczuciami. Wspaniała!
  • Książka super, wciagajaca, godna polecenia :)
  • Kerry Fisher - POSŁUSZNA ŻONA • POLECAM tę rewelacyjną książkę, od której po prostu nie można się oderwać: powieść opowiadającą historię bogatej rodziny z tajemnicą z przeszłości; powieść ukazującą prawdziwe oblicze tejże włoskiej rodziny i w końcu powieść, która wstrząsa dramatem kobiety wydawałoby się żyjącej w złotej klatce, szczęśliwej u boku swego doskonałego męża. • To piękna, a zarazem smutna powieść o "drugich żonach" - Larze i Maggie, które poślubiły braci Massima /rozwodnik/ i Nica /wdowiec/. z włoskimi korzeniami, ale z rodziny od lat zasiedziałej w Anglii i tylko spędzającej letnie wakacje we włoskim zamku. • Główne skrzypce gra w tej rodzinie wredna i wręcz toksyczna teściowa, która podporządkowuje sobie synów i synową Larę. Nie bardzo udaje się jej to z Maggie, gdyż jest to kobieta nie z ich sfery, którą życie nie szczędziło i najważniejsze dla niej nie są pieniądze, ale poczucie bezpieczeństwa i zwyczajne życie. • Ile jednak będzie musiała przejść, by zająć należne jej miejsce w tej rodzinie? • Inaczej rzecz ma się z Larą. To "posłuszna żona", podporządkowana mężowi i spełniająca wymagania męża i teściowej. A Massimo Farinelli, ten wyjątkowy drań w czterech ścianach, to charyzmatyczny dla otoczenia mężczyzna, ulubieniec rodziny i znajomych, ukochany syn Anny. • Autorka jednak wskazuje - jak mogą mylić pozory. I okaże to się wtedy, gdy Maggie przypadkowo odkryje tajemnicę tzw. "pierwszych żon" Nica i Massimo. I oto kobieta pozostaje z pytaniem - opowiedzieć mężowi, czy zachować tajemnicę. • Powoli też obie bratowe nawiązują ze sobą kontakt i tutaj też zadziałał przypadek pomocy koniecznej a dla Lary jest to sygnał do pracy nad sobą w budowaniu swej pewności. To powoduje, że Maggie powolutku poznaje "szczęśliwość" małżeństwa Lary i "piękność" uczynków rodzinnych Massimo . • A rodzinna puszka Pandory wręcz pęka, gdy Lara, pod nieobecność męża, zaprasza swego ojca przebywającego w domu opieki . Niespodziewany wcześniejszy powrót Massima i spotkanie z teściem rozpęta burzę. I wtedy "rozrzucone puzzle" rodzinnej tajemnicy skrywanej też przez Maggie składają się w gorzką całość. Ta rozbita rodzinna bańka mydlana szokuje nawet zakochaną w swym synu Annę. • Ciekawa jest konstrukcja powieści. Fabuła - podzielona /rozdziałami/ na historię i przemyślenia bohaterek.
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:21915
Autor:Kerry Fisher
Tłumacz:Agnieszka Sobolewska
Lektorzy:Magdalena Schejbal Bożena Furczyk Magdalena Ewa Schejbal Małgorzata Szejbal
Wydawcy:Wydawnictwo Literackie Oficyna Literacka Noir sur Blanc (2017-2022) Legimi (2018-2019) Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix (2007-2019) NASBI (2018) IBUK Libra (2018) ebookpoint BIBLIO (2018) Audioteka.pl Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix im. Henryka Ruszczyca
Serie wydawnicze:WielkieLitery.pl Czytak Larix AudioBook Czytak Larix 21911-21928
ISBN:978-83-08-06540-2 978-83-08-06683-6 978-83-08-06834-2 978-83-08-06835-9 978-83-08-07501-2
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD czytak dokumenty elektroniczne druk DVD e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza rodzina wielka czcionka zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 50 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo