Posłuszna żona

Tytuł oryginalny:
Silent wife
Autor:
Kerry Fisher
Tłumacz:
Agnieszka Sobolewska
Wyd. w latach:
2007 - 2019
Wydane w seriach:
Czytak Larix
AudioBook
Czytak Larix 21911-21928
ISBN:
978-83-08-06540-2, 978-83-08-06683-6
978-83-08-06834-2, 978-83-08-06835-9
Autotagi:
audiobooki
beletrystyka
CD
druk
MP3
powieści
proza
Więcej informacji...
4.2 (12 głosów)

Wielka miłość, wspaniała rodzina i kłamstwa za zamkniętymi drzwiami idealnych domów. Świetnie napisana i mocno angażująca emocjonalnie powieść o przyjaźni i solidarności „drugich żon”, lojalności, zdradzie i przebaczeniu….

Prawie pół miliona sprzedanych egzemplarzy, numer 1 na liście bestsellerów iBooks, 2 miejsce na liście bestsellerów Kindle’a oraz Kobo, 8 lokata na liście najlepiej sprzedających się e-booków w Amazonie.

Czy zaryzykowałabyś wszystko dla ukochanego? Nawet gdybyś wiedziała, że zrobił coś strasznego?

Życie Lary wydaje się doskonałe. Czuły mąż Massimo, cudowny synek Sandro i piękny dom. Lara jednak wie coś o swoim mężu. Coś, czego nie może nikomu wyznać. W przeciwnym razie Massimo straciłby wszystko, na co tak ciężko pracował przez całe życie: posadę, reputację i syna. Ten sekret sprawia, że małżeństwo staje się dla Lary więzieniem.

Maggie wyszła za mąż za Nico, brata Massimo. Mieszkają razem z dziećmi ze swoich pierwszych związków. Maggie wie wszystko o mężu. Pewnego dnia jednak na strychu znajduje list, z którego poznaje straszną prawdę o pierwszej żonie Nico, Caitlin. Czy ujawni to, czego właśnie się dowiedziała, czy też wybierze milczenie, aby ochronić tych, których kocha? W rodzinie, którą spajają same kłamstwa, za prawdę trzeba będzie zapłacić ogromną cenę.

Miłośniczki powieści Jojo Moyes, Diane Chamberlain, Marleny de Blasi i Petera Pezellego w Kerry Fisher odnajdą pokrewną duszę!

Moje serce pękało… Opowieść tak sugestywna, że zaczynasz czuć się tak, jakbyś była częścią tej rodziny.

The Reading Reverie

Co za wspaniała książka! Głęboko poruszająca powieść o rozczarowaniu i zdradzie, ale także o lojalności, miłości, trosce i przebaczeniu... i jeszcze to cudowne zakończenie!

Splashes Into Books

Trzymała mnie w napięciu od pierwszej strony. Daję jej pięć gwiazdek!

Boon's Bookcase

Prawdziwa petarda! Ta książka jest jak jazda kolejką górską, nastaw się na huśtawkę emocji, śmiech i smutek, a także bardzo interesujący finał, który ściśnie cię za gardło.

Many Books Many Lives

Rzadko się zdarza, że dzięki książce zaczynasz zastanawiać się nad sobą samą i chcesz zostać lepszą osobą. Mniej osądzającą, bardziej odważną. „Posłuszna żona” wywarła na mnie właśnie taki wpływ i to w najbardziej zaskakujący sposób. Traciłam oddech, śmiałam się i płakałam na przemian.

The Glass House Girls

Cudowna, przejmująca, chwytająca za serce. Już nie mogę się doczekać nowej powieści Kerry Fisher!

Renita D'Silva

Kerry Fisher – angielska pisarka, wychowała się w Peterborough. Absolwentka studiów filologicznych, mówi płynnie po włosku, hiszpańsku i francusku. Próbowała różnych zawodów – pracowała jako nauczycielka angielskiego w Hiszpanii, zbierała winogrona w Toskanii, była dziennikarką i recenzentką. Ukończyła kurs pisania na University of California, po czym zajęła się pisaniem powieści. Jest autorką 5 bestsellerowych powieści, które w USA jej książki sprzedały się nakładzie 500 000 egzemplarzy. W Wielkiej Brytanii sama Posłuszna żona osiągnęła rekordowy wynik sprzedażowy – 230 000 egzemplarzy.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Trwa szukanie ofert...
Recenzje
  • Głęboko porusza uczuciami. Wspaniała!
  • Książka super, wciagajaca, godna polecenia :)
  • Kerry Fisher - POSŁUSZNA ŻONA • POLECAM tę rewelacyjną książkę, od której po prostu nie można się oderwać: powieść opowiadającą historię bogatej rodziny z tajemnicą z przeszłości; powieść ukazującą prawdziwe oblicze tejże włoskiej rodziny i w końcu powieść, która wstrząsa dramatem kobiety wydawałoby się żyjącej w złotej klatce, szczęśliwej u boku swego doskonałego męża. • To piękna, a zarazem smutna powieść o "drugich żonach" - Larze i Maggie, które poślubiły braci Massima /rozwodnik/ i Nica /wdowiec/. z włoskimi korzeniami, ale z rodziny od lat zasiedziałej w Anglii i tylko spędzającej letnie wakacje we włoskim zamku. • Główne skrzypce gra w tej rodzinie wredna i wręcz toksyczna teściowa, która podporządkowuje sobie synów i synową Larę. Nie bardzo udaje się jej to z Maggie, gdyż jest to kobieta nie z ich sfery, którą życie nie szczędziło i najważniejsze dla niej nie są pieniądze, ale poczucie bezpieczeństwa i zwyczajne życie. • Ile jednak będzie musiała przejść, by zająć należne jej miejsce w tej rodzinie? • Inaczej rzecz ma się z Larą. To "posłuszna żona", podporządkowana mężowi i spełniająca wymagania męża i teściowej. A Massimo Farinelli, ten wyjątkowy drań w czterech ścianach, to charyzmatyczny dla otoczenia mężczyzna, ulubieniec rodziny i znajomych, ukochany syn Anny. • Autorka jednak wskazuje - jak mogą mylić pozory. I okaże to się wtedy, gdy Maggie przypadkowo odkryje tajemnicę tzw. "pierwszych żon" Nica i Massimo. I oto kobieta pozostaje z pytaniem - opowiedzieć mężowi, czy zachować tajemnicę. • Powoli też obie bratowe nawiązują ze sobą kontakt i tutaj też zadziałał przypadek pomocy koniecznej a dla Lary jest to sygnał do pracy nad sobą w budowaniu swej pewności. To powoduje, że Maggie powolutku poznaje "szczęśliwość" małżeństwa Lary i "piękność" uczynków rodzinnych Massimo . • A rodzinna puszka Pandory wręcz pęka, gdy Lara, pod nieobecność męża, zaprasza swego ojca przebywającego w domu opieki . Niespodziewany wcześniejszy powrót Massima i spotkanie z teściem rozpęta burzę. I wtedy "rozrzucone puzzle" rodzinnej tajemnicy skrywanej też przez Maggie składają się w gorzką całość. Ta rozbita rodzinna bańka mydlana szokuje nawet zakochaną w swym synu Annę. • Ciekawa jest konstrukcja powieści. Fabuła - podzielona /rozdziałami/ na historię i przemyślenia bohaterek.
  • Czy żona powinna być posłuszna? Czy powinna być tak lojalna, aby chronić męża ? • Czy ryzykowałabyś wszystko dla ukochanego ? Nawet gdybyś wiedziała,że zrobił coś strasznego ? • Wielka miłość, wspaniała rodzina i kłamstwa za zamkniętymi drzwiami idealnych domów. W tej książce główną rolę odgrywają kobiety 😉 Fabuła podzielona jest na dwie perspektywy pomiędzy dwiema głównymi bohaterkami - Maggie i Larę . Obie są żonami Włochów -Nico i Massima. Każda z nich ma inną osobowość i zupełnie inne nastawieniem do świata. • Maggie wyszła za Nico, po śmierci jego pierwszej żony Catlini. Kobieta jest ciepła i otwarta, a do tego niezależna..Natomiast Lara jest perfekcyjną panią domu, bardzo poukładaną i skrytą kobietą. • Pewnego dnia jednak na strychu Maggie podczas porządków znajduje szkatułkę, w której odkrywa straszną prawdę o pierwszej żonie Nico, Caitlin. Czy ujawni to, czego właśnie się dowiedziała ? Czy jednak wybierze milczenie, aby ochronić tych, których kocha? • Powieść Kerry Fisher nie jest specjalnie dynamiczna i nie obfituje w emocjonujące zdarzenia. Akcja rozwija się w dość powolnym tempie, pozwalając czytelnikowi dostrzec prawdziwe oblicze rodziny Farinellich.Dużym plusem jest kreacja głównych bohaterów, umiejętne opisanie uczuć i emocji. Jednak zabrakło mi tych zwrotów akcji i napięcia , od których nie można się oderwać. • ”Posłuszna żona” to książka o sile kobiecej przyjaźni. Porusza takżę wiele trudnych tematów współczesnego świata : lojalność, miłość, wierność, przemoc względem współmałżonka. • Myślę, że warto sięgnąć po tę książkę, ale lepiej nie robić sobie zbyt dużych oczekiwań. lektura idealna nadchodząca jesień ;) • [Link]
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:21915
Autor:Kerry Fisher
Tłumacz:Agnieszka Sobolewska
Lektorzy:Bożena Furczyk Magdalena Schejbal Magdalena Ewa Schejbal
Wydawcy:Legimi (2018-2019) Wydawnictwo Literackie Oficyna Literacka Noir sur Blanc (2017-2019) Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix (2007-2019) Wydaw. Literackie (2018) Audioteka.pl
Serie wydawnicze:Czytak Larix AudioBook Czytak Larix 21911-21928
ISBN:978-83-08-06540-2 978-83-08-06683-6 978-83-08-06834-2 978-83-08-06835-9
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD czytak DAISY dokumenty elektroniczne druk DVD e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza rodzina zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 22 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo