Żubry lubią jeżyny

Autor:
Arkadiusz Szaraniec
Wydawcy:
Wydawnictwo Czarne (2018)
NASBI (2018)
IBUK Libra (2018)
Legimi (2018)
Wydane w seriach:
Menażeria
ISBN:
978-83-8049-702-3, 978-83-8049-726-9
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
5.0

W tej książce nic nie jest takie, jakie się na pierwszy rzut oka wydaje: bielik nie jest orłem, niedźwiedź nie jest misiem, żubry nie lubią żubrówki, a wilk jest daltonistą. Bocian zaś to nie sympatyczny Wojtek, tylko drapieżnik i wytrawny myśliwy. W dodatku bociany są dwa. Biały, dobrze wszystkim znany, który stale towarzyszy człowiekowi i do dobrego życia potrzebuje ludzkiego sąsiedztwa, oraz jego czarny kuzyn, który… wcale nie jest czarny. Ale jego, ukrytego w leśnej gęstwinie, wypatrzy tylko czujne oko. Łączy ich jedno: obu szkodzi rozwój cywilizacji, zanikanie łąk, małych pól i wycinka lasów.

Arkadiusz Szaraniec z prawdziwą pasją opowiada o naturze – tej dostępnej tylko dla wtajemniczonych i tej, która choć jest na wyciągnięcie ręki, staje się coraz mniej zrozumiała.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Trwa szukanie ofert...
Recenzje
  • Książka Żubry lubią jeżyny Arkadiusza Szarańca to niezwykły • miniprzewodnik opisujący życie wybranych polskich zwierząt dziko żyjących. Czy wiedzą Państwo, że wilk jest daltonistą? Bielik nie jest orłem, tylko orłanem? Dlaczego żubry uwielbiają jeżyny? Czy wszystkie bociany zimują w Afryce? Jakiego ptaka nazywają hajstrą? Jaką część ciała wilka potocznie nazywa się latarnią, a jaką kęsami? Jeśli nie, a chcieliby się Państwo dowiedzieć, to gorąco zachęcam do sięgnięcia po tę ciekawą lekturę. • W krótkiej, ale bardzo treściwej formie autor opowiada o bieliku, bocianie białym, bocianie czarnym, rysiu, niedźwiedziu, wilku oraz żubrze. Czytając tę książkę ma się wrażenie, że przebywa się w samym sercu Parku Kampinoskiego, w szuwarach na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego lub w bieszczadzkich parowach i jarach. Znakomicie się czyta, bo lektura zawiera nie tylko pasjonujące opisy, ale również ciekawe anegdoty o mieszkańcach zarośli, borów, łąk i lasów. Zagłębiając się w te opowieści można odczuć, że autor jest wielkim pasjonatem i tropicielem dzikiej przyrody, a dodatkowo świetnie potrafi o tym pisać. • Serdecznie polecam nie tylko miłośnikom dzikich zwierząt. • Małgorzata Koźma • Biblioteka Kraków
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo