Okruchy dobra

Autorzy:
Justyna Bednarek
Jagna Kaczanowska ...
Wydawcy:
Wydawnictwo W. A. B. - Grupa Wydawnicza Foksal (2018)
Legimi (2018)
WAB (2018)
Wydane w seriach:
Ogród Zuzanny
ISBN:
978-83-280-5404-2, 978-83-280-5747-0
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
3.7 (6 głosów)

W Boże Narodzenie samotność staje się wyjątkowo dokuczliwa. Dla Anny to pierwsze święta po rozwodzie. Jowita również nie ma nadziei na powrót męża do domu, co więcej, musi to jakoś wytłumaczyć swojej córeczce. Roman samotnie wychowuje dorastającego syna, jednak ich relacja jest bardzo burzliwa. Małgorzata w ogóle nie ma kontaktu z córką, jeśli nie liczyć kartek pocztowych przesyłanych kilka razy do roku. Losy trojga bohaterów krzyżują się podczas dwóch przedświątecznych grudniowych dni w Krakowie. Każda z osób, mimo że pogrążona we własnych problemach, zdobywa się na drobny altruistyczny gest wobec bliźniego. W ten sposób uruchamiają lawinę wydarzeń, które nieoczekiwanie zmienią życie bohaterów.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • Siedmiu bohaterów i siedem historii ludzi o różnych problemach, oczekiwaniach i różnym stosunku do życia. Nieoczekiwanie spotykają się w wirze świątecznych przygotowań a potem przy wigilijnym stole. A w tle zaśnieżony Kraków ze swą monu­ment­alno­ścią­ , przyozdobiony świątecznie. • POLECAM tę ciepłą opowieść o skomplikowanych ludzkich losach, o tęsknocie, nadziei i miłości. • To powieść nostalgiczna o bohaterach, mieszkających w jednej z krakowskich kamienic, których połączy niespodziewanie przed wigilijny dzień. • Autorki wskazują, że czasem wystarczy kilka drobnych gestów, a w życiowym murze , do tej pory nie do pokonania, zrobi się wyrwa niosąca nadzieję. Bo dla człowieka najważniejsze jest poczucie bliskości w codziennym życiu i wiara w lepsze jutro.
  • Nie czytałam wcześniej książek świątecznych, ale w tym roku postanowiłam to zmienić i właśnie na pierwszy ogień poszła ta pozycja. • Na samym początku pomyślałam, że to był zły wybór, liczyłam na ciepłą, wesołą opowieść, a otrzymałam wręcz dołującą i bardzo nostalgiczną historię, a raczej siedem historii, ponieważ mamy tu aż siedmiu głównych bohaterów. Anna, Karolina, Roman, Szymon, Ignacy, Jowita, Małgorzata - każde z nich ma swoje problemy, które poznajemy w osobnych rozdziałach. Całe szczęście trwa to do czasu, ponieważ nadchodzi Wigilia, a jak dobrze wiemy w Wigilię dzieją się cuda i same dobre rzeczy. • Książka okazała się pozycją pełną nadziei, krótkich lekcji dotyczących relacji międzyludzkich i ostatecznie bardzo przyjemną lekturą. • Po raz drugi przekonałam się, że warto sięgać po ten duet pisarki, a także, że autorki potrafią stworzyć bardzo ciekawe, indywidualne i niezmiernie sympatyczne postacie.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autorzy:Justyna Bednarek Jagna Kaczanowska Jadwiga Kaczanowska
Wydawcy:Wydawnictwo W. A. B. - Grupa Wydawnicza Foksal (2018) Legimi (2018) WAB (2018)
Serie wydawnicze:Ogród Zuzanny
ISBN:978-83-280-5404-2 978-83-280-5747-0
Autotagi:beletrystyka druk epika książki literatura literatura piękna powieści proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 6 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo