TOPR

Inne tytuły:
Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
Autor:
Beata Sabała-Zielińska
Wydawca:
Prószyński i Spółka Prószyński Media (2018-2019)
ISBN:
978-83-8123-382-8, 978-83-8169-053-9
978-83-8123-053-9
Autotagi:
druk
książki
literatura faktu, eseje, publicystyka
Więcej informacji...
4.6 (5 głosów)

Hermetyczne, zamknięte środowisko. Elita. Od ponad 100 lat ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego wzbudzają podziw, szacunek, ale też zwykłą ludzką ciekawość. Jak to jest ryzykować swoim życiem, żeby ratować życie innych? Ile wyrzeczeń wymaga realizacja takiej pasji, misji, bo przecież trudno nazwać to pracą? Najtrudniejsze chwile. I te najlepsze, które dają satysfakcję, wynagradzają wysiłek. Beata Sabała-Zielińska z niezwykłym wyczuciem portretuje zarówno ludzi, jak i tę niezwykłą organizację, której celem jest niesienie pomocy "żeby inni mogli przeżyć" pomimo warunków i okoliczności. To także porywająca opowieść o górach, o miłości, honorze i determinacji. Na tę książkę czekałam od lat. Bo to pierwsza pozycja na rynku wydawniczym, w której każdy z czytelników może przyjrzeć się z bliska jak działa TOPR, spróbować zrozumieć. Nikt do tej pory nie zaskarbił sobie takiego zaufania ratowników jak Autorka. Beato, składam na Twoje ręce wyrazy szczerego podziwu. A w imieniu nas wszystkich, miłośników Tatr dziękuję wszystkim ratownikom Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego za to, że możemy czuć się w górach bezpieczniej. I za Waszą niezwykłą służbę innym. [Martyna Wojciechowska]
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Brak ofert
dla wybranego dzieła.
Poszukaj na
Recenzje
  • Jedna z najlepszych książek, jakie ostatnio czytałam. Miałam zawsze wielki szacunek dla ludzi, którzy w górach niosą pomoc potrzebującym, ale nie zdawałam sobie sprawy, że są to ludzie aż tak wszechstronnie przygotowani, wyszkoleni i sprawni. Oceny ich umiejętności odbywają się regularnie, więc jeśli chcą służyć w tej elitarnej grupie, muszą bezustannie dbać o swój rozwój. W książce znajdziemy także opisy najbardziej niebezpiecznych, ale i zabawnych historii z życia ratowników. Byłoby dobrze, gdyby każdy, kto wyrusza w góry, znał zasady bezpiecznego poruszania się po nich i, co najważniejsze, stosował się do tych reguł. Żeby niepotrzebnie nie narażać ani siebie, ani tych, którzy, w razie potrzeby, wyruszą nam na ratunek. Polecam gorąco!
  • Świetna książka, w pasjonujący sposób opisuje poświęcenie, pasje i trud bycia ratownikiem tatrzańskim. Przedstawia wszystkie rodzaje ratownictwa górskiego - ścianowe, lawinowe, jaskiniowe, nurkowe, prace pilota śmigłowcowego. Opisuje najtrudniejsze i najciekawsze akcje raunkowe. Każdy kto kiedykolwiek chodził po górach lub zamierza powinien sięgnąć po tę książkę lub też dla poszerzenia własnych horyzontów.
  • Rewelacja dla fanów gór
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Agula
Opis
Inne tytuły:Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe żeby inni mogli przeżyć
Autor:Beata Sabała-Zielińska
Wydawca:Prószyński i Spółka Prószyński Media (2018-2019)
ISBN:978-83-8123-382-8 978-83-8169-053-9 978-83-8123-053-9
Autotagi:druk książki literatura literatura faktu, eseje, publicystyka
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 4 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo