Uniesienie

Tytuł oryginalny:
Elevation
Autor:
Stephen King
Tłumacz:
Danuta Górska
Ilustracje:
Mark Geyer ...
Wydawcy:
Wydawnictwo Albatros (2018-2019)
Legimi (2018-2019)
Virtualo - Biblioteka Akustyczna (2018)
Wydane w seriach:
Wejdź do Castle Rock
AudioBook
Audiobook - Biblioteka Akustyczna
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
3.1 (9 głosów)

Tajemnicza przypadłość i zwykły człowiek, który w upiornym miasteczku Castle Rock wywoła rewolucję – zjednoczy ludzi, których dzieli wszystko.

WITAJCIE W CASTLE ROCK!

Scott Carey wciąż traci na wadze. Świetna wiadomość dla kogoś, kto zawsze miał lekki problem z otyłością!

Tylko że on wygląda wciąż tak samo. Nikt z jego otoczenia nie uwierzyłby, że waga, na którą codziennie wchodzi, za każdym razem pokazuje mniej kilogramów. Niezależnie od tego, ile Scott zje i co na siebie włoży.

Nawet hantle, które w momencie ważenia trzyma w rękach, nie mają żadnego wpływu na jego wagę. Jak gdyby otaczał go kokon nieważkości.

Scott podchodzi do całej sprawy ze stoickim spokojem, bo, o dziwo, czuje się wspaniale, jakby jego przedziwna przypadłość wyzwalała w nim wszystko co najlepsze. Nawet kiedy zdaje sobie sprawę, że tajemniczy proces przyśpiesza i Godzina Zero być może nadejdzie znacznie szybciej, niż przewidywał. Ale zanim to nastąpi...

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Trwa szukanie ofert...
Recenzje
  • Autor: Stephen King • Tytuł: Uniesienie • Tytuł oryginalny: Elevation • Wydawnictwo: Albatros • Liczba stron: 176 • Scott jest postawnym mężczyzną, który pewnego dnia zauważa, że znacznie tracił na wadze. Jednak jego ciało się nie zmienia. Kilogramy znikają, a wygląd pozostaje ten sam. Swoimi spostrzeżeniami dzieli się z przyjacielem, lecz ten, mimo że jest lekarzem, nic nie potrafi mu doradzić. Scott jednego jest pewien – nie chce dać się zamknąć w szpitalu, nie zamierza być królikiem doświadczalnym. Jednak jak długo będzie jeszcze żył, skoro kilogramów ciągle ubywa? • Uniesienie Stephena Kinga to powieść, w której głównym bohaterem jest z pozoru przeciętny mężczyzna. Scott mieszka sam, pracuje, czasem wyskakuje do knajpy. Ma też zatarg z sąsiadkami, parą lesbijek, których psy brudzą mu trawnik. Wszystko wydaje się bardzo zwyczajne, aż pewnego dnia okazuje się, że z ciałem mężczyzny dzieje się coś dziwnego. Właśnie w tym momencie poznajemy jego historię. • Cała sprawa dotyczy nie tyle utraty kilogramów, co zmiany, jaka dokonała się w życiu mężczyzny. Gubienie wagi to tylko tło dla tej historii. Oczywiście, jest to ważne, ponieważ to determinuje zachowania Scotta. Mężczyzna oblicza, ile czasu jeszcze mu zostało. Nie wie, co się stanie, gdy waga pokaże zero. Wie jednak, że musi coś robić. Dlatego zmienia swoje życie – postanawia zachowywać się inaczej, coś zrobić, nim nadejdzie sądny dzień. • Książka klasyfikowana jest na portalach jako horror. Nie jest ona jednak straszna. Owszem, ma dobrze znany u Kinga element paranormalny, tajemniczy, ale to tyle. Nie spodziewajcie się mrożących krew w żyłach scen, które wywołają u was ciarki. To nie ten typ powieści. • Uniesienie to książka trudna do przyporządkowania do jakiejś kategorii. Jest tu dużo scen obyczajowych, pokazuje się nam przekrój małego społeczeństwa. Poznajemy problemy kobiet będących w związku, które przeniosły się do niewielkiej miejscowości. Obserwujemy stereotypy, niechęć do kobiet. To jednak niejedyny temat. Dowiadujemy się o problemach rodzinnych głównego bohatera, poznajemy inne osoby z jego otoczenia, ich charaktery. To ciekawe, aczkolwiek czasem niektóre tematy są jedynie zasygnalizowane i czuje się niedosyt. Z drugiej strony nie można się jednak dziwić – książka nie ma nawet 200 stron, trudno byłoby upchnąć na tak niewielu kartkach więcej. • Uniesienie ani mnie nie zachwyciło, ani rozczarowało. Przeczytałam, bo byłam ciekawa, a widziałam wiele opinii na temat tego, że ta powieść Kinga jest rozczarowująca. Nie sądzę, by była kiepska, jest na pewno inna niż wszystko, co czytałam tego autora. Nie mogę powiedzieć, że jest zła, ale nie mogę stwierdzić też, że jest dobra. Jest nijaka. Ma dobry pomysł, interesujące tło i nic więcej. Ot, lektura na jeden wieczór.
  • Dość dziwna, nieco smutna książka, z pewnością nie horror, ale jak to King - dziwna.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Stephen King
Tłumacz:Danuta Górska
Ilustracje:Mark Geyer Mark Edward Geyer
Lektor:Leszek Filipowicz
Wydawcy:Wydawnictwo Albatros (2018-2019) Legimi (2018-2019) Virtualo - Biblioteka Akustyczna (2018)
Serie wydawnicze:Wejdź do Castle Rock AudioBook Audiobook - Biblioteka Akustyczna
ISBN:978-83-8125-421-2 978-83-8125-422-9 978-83-8125-439-7 978-83-8125-440-3 978-83-8125-458-8
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania opowiadania powieści proza zasoby elektroniczne zbiory opowiadań
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 18 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo