Trzy życzenia

Autor:
Katarzyna Michalak
Ilustracje:
Sandra Ziółkowska
Wydawcy:
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2018)
Znak Litera Nova - Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2018)
Wydane w seriach:
Seria mazurska
Saga mazurska
Znak Litera Nova
ISBN:
978-83-240-4834-2
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
4.4 (9 głosów)

Nie zmienisz przeszłości, nie napiszesz nowego początku, ale zawsze możesz wyczarować nowe zakończenie. Kiedy Natalia trafia do starego dworu, zagubionego gdzieś na Mazurach, po raz pierwszy od długiego czasu czuje, że znalazła swoje miejsce. Samotna, pełna kompleksów dziewczyna nie może uwierzyć, że zaczynają się spełniać jej trzy największe życzenia. Gdy jednak w Marcinkach pojawia się Damian - oschły, cyniczny i mroczny mężczyzna - Natalia znów traci nadzieję. Jest do niej zbyt podobny, dlatego rani najbardziej. Żeby być szczęśliwym, nie trzeba osiągnąć doskonałości, trzeba zaakceptować własną niedoskonałość. Dopiero wtedy można otworzyć się na miłość. To właśnie oboje muszą zrozumieć. Pachnący domowym chlebem prosto z pieca dwór Marcinki staje się bezpieczną przystanią dla tych, co pogubili się w życiu. Pod opiekuńcze skrzydła cioci Jadwini trafią Nataniel Domoradzki i Siergiej Sodarow, bohaterowie "Trylogii Mazurskiej". To tutaj Natalia i Damian będą zmagać się z przeszłością, odkrywać swoją wyjątkowość i wewnętrzną siłę. Jak potoczą się ich losy? Czy pewien szczególny wieczór, który spędzą przy wspólnym stole, stanie się dla nich czasem pełnym cudów? Czy spełnią się czyjeś trzy życzenia? "Starałam się napisać tę książkę tak, żeby czytelniczka po jej przeczytaniu czuła się przytulona". Katarzyna Michalak.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • Uwielbiam książki Katarzyny Michalak. Biorąc jej pozycję człowiek od samego początku książki wciągany jest w lekturę i trudno się oderwać. Tak było i tym razem. Chociaż książka zaczyna się jakby całkiem inną historią niż w poprzednich tomach w późniejszych rozdziałach pojawiają się bohaterowie z poprzednich tomów. • Główną bohaterką tej książki jest Natalia. Natalia po śmierci mamy została sama na świecie. Dziewczyna urodziła się ze skoliozą kręgosłupa i uważa, że nigdy nie spodka kogoś kto ją pokocha. • Natalia trafia do dworu, który znajduje się na mazurskiej wsi. Właścicielką dworu jest Jadwiga. Kobieta jest emerytowaną psycholog, którą życie też oszczędzało. Kobieta parę lat temu w wypadku samochodowym straciła męża i syna. Jadwiga jest gościna i zaprasza wszystkie zbłąkane dusze. Zaraz po Natalii do Dworku trafia Damian - chłopak mocno zakompleksiony z powodu swojej ręki z którą się urodził. • W tle ciągle przewijają się nasi starzy bohaterowie tej serii Nataniel, Zosia , Magda , Siergiej. • Książkę łyknęłam w jeden wolny dzień :) Polecam
  • To cz. IV serii mazurskiej. W części tej poznajemy dalsze losy bohaterów "trylogii mazurskiej", którzy w świąteczny czas przyjeżdżają do dworku Marcinki, niedaleko Sennej, w której toczyła się akcja poprzednich trzech tomów. I tam też szukając schronienia ,u jak zawsze gościnnej babci Jadwigi, dociera para nowych bohaterów - Damian wraz z siostrą i Natalia.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo