Kółko się pani urwało

Autor:
Jacek Galiński
Lektor:
Elżbieta Kijowska
Wyd. w latach:
2019 - 2019
Wydane w seriach:
Audiobook
Audiobook - Biblioteka Akustyczna
Zofia Wilkońska
ISBN:
978-83-272-6420-6, 978-83-280-6362-4
Autotagi:
audiobooki
CD
książki
MP3
powieści
proza
Więcej informacji...
4.6 (9 głosów)

AUDIOBOOK. Książka mówiona w formacie MP3. Pierwsza część cyklu. Czarna komedia kryminalna, która w trochę prowokacyjny, ale udany sposób porusza problem starości. Najpierw włamano się do jej mieszkania. Złodzieje nie tylko ukradli pieniądze, biżuterię czy cenne dokumenty, lecz również sprofanowali najcenniejszą pamiątkę po mężu - galowy mundur. Policja zabiera się do śledztwa jak pies do jeża, chociaż ślepy wpadłby na to, że wszystkie tropy prowadzą do sąsiada z góry, faceta bez nogi. Nie ma mowy, tego munduru mu nie przepuści. Postanawia policzyć się z nim sama. Okazuje się jednak, że facet bez nogi został zamordowany, a ona sama jest pierwszą podejrzaną. Nie pozostaje jej nic innego, jak chwycić rączkę wiernego wózka zakupowego i rozpocząć własne śledztwo. Warszawskie bandziory, strzeżcie się, nadchodzi Zofia Wilkońska, postrach klubów seniora! Kolejny tom nosi tytuł "Komórki się pani pomyliły".
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Trwa szukanie ofert...
Recenzje
  • Rewelacyjna książka. Dawno się tak dobrze nie bawiłam przy lekturze, ale muszę ostrzec - lepiej wtedy nie jeść, nie pić i liczyć się z dziwnymi spojrzeniami, gdy czytamy książkę w obecności innych ludzi ;)
  • Taka sobie komedia kryminalna, której bohaterką jest starsza pani Zofia, z natury wścibska, złośliwa i bardzo zgryźliwa, a do tego szalenie konsumpcyjnie nastawiona do życia. • Akcja powieści rozpoczyna się włamaniem do mieszkania bohaterki, w wyniku czego zginęło kilka bardzo cennych rzeczy, a wśród nich "świętość nad świętościami" mundur galowy męża, przechowywany po jego śmierci jak relikwia. • Policja prowadząca śledztwo, wydaje się starszej pani zbyt opieszałą, więc postanawia wziąć sprawę w swoje ręce. I co z tego wyniknie? A to, że w pewnym momencie z poszkodowanej, pani Zofia, otrzymała status podejrzanej. W fabule powieści pojawia się wątek morderstwa. • Choć recenzje są różne, jednak uważam, że jest to powieść na poprawę humoru, bo pani Zofia "nie ma sobie równych i radzi sobie sama". • Powieść ta zapoczątkowała cykl : Zofia Wilkońska . 13 listopada br. zapowiadana jest premiera cz. II - KOMÓRKI SIĘ PANI POMYLIŁY - /fotki/.
  • Komedia kryminalna- KAŻDY CZŁOWIEK WIE CO TO JEST. Byłam ciekawa jak myśli i czy się kieruje-Zofia -przeciętna starsza Polka na emeryturze. Niegrzeczna, wścibska, uważająca że się jej należny ze względu na wiek i przeżyte życie. Nikt normalny nie lubi takich staruszek. Zofia nie chce być posadzona o zabójstwo i postanawia znaleźć morderce. Udany debiut p. Galińskiego.
  • Książka opisywana jako komedia kryminalna - nie do końca więc wiedziałam co to znaczy, kiedy sięgnęłam po tę pozycję. Jak bowiem połączyć te dwa gatunki? • Otóż autorowi się to udało 😀 • Fabuła prezentuje postać pani Zofii - staruszki tak bezpośredniej, bezkompromisowej, pewnej siebie i ekscentrycznej jak mało kto. Kiedy więc mieszkanie pani Zofii zostaje obrabowane, ta nie zastanawia się ani chwili i rozpoczyna swoje działania - uprzednio gotując zupę, bo w jej wieku z pustym żołądkiem nie ma co się wyprawiać 😂 • Otoczenie głównej bohaterki nie ma z nią łatwo, staruszka przygada każdemu, komu jej zdaniem się to należy. Nie pozostawia suchej nitki na policjantach, zajmujących się sprawą włamania do jej mieszkania, a potem zabójstwa - bo jak na kryminał przystało mamy też trupa. • Oprócz pier­wszo­plan­oweg­o wątku zabójstwa i nietuzinkowej głównej bohaterki, podobały mi się również inne poruszone w tej książce tematy - nieuczciwe wywłaszczanie kamienic, kolejki do specjalistów, trudy życia emerytów i ich sposoby radzenia sobie z brakiem pieniędzy. Mimo satyrycznego wydźwięku, ta książka ma w sobie wiele prawdy i mądrości. • Polecam, oj polecam Wam ją bardzo. A ja osobiście panie Jacku czekam na więcej 😀
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Jacek Galiński
Lektor:Elżbieta Kijowska
Wydawcy:Grupa Wydawnicza Foksal (2019) Biblioteka Akustyczna (2019) WAB (2019) Legimi (2019) Virtualo - Biblioteka Akustyczna (2019) Virtualo
Serie wydawnicze:Audiobook Audiobook - Biblioteka Akustyczna Zofia Wilkońska
ISBN:978-83-272-6420-6 978-83-280-6362-4
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD druk epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 9 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo