36 tydzień

Tytuł oryginalny:
Vecka 36
Inne tytuły:
Trzydziesty szósty tydzień
Autor:
Sofie Sarenbrant
Tłumacz:
Teresa Jaśkowska-Drees
Wydawca:
Wydawnictwo Czarna Owca (2012-2013)
Wydane w seriach:
Czarna Seria
Czarna Seria - Jacek Santorski
KRYMINAŁY ZE ZNAKIEM JAKOŚCI
Czarna Seria - Wydawnictwo Czarna Owca
ISBN:
978-83-7554-340-7, 83-7554-340-7
978-83-7554-340, 978-83-7555-340-7
Autotagi:
druk
książki
powieści
3.5 (11 głosów)

Jeden z najbardziej przerażających szwedzkich kryminałów. Koniec lata w Brantevik, małej wiosce rybackiej. Dwa małżeństwa spędzają razem ostatni tydzień wakacji. Johanna i Agnes, najlepsze przyjaciółki, wkrótce urodzą dzieci. Mąż Agnes mimo to wciąż kłóci się z żoną. Przyjaciele chcąc załagodzić konflikt i rozładować napiętą atmosferę, wybierają się do miejscowego pubu na wieczór karaoke. Agnes, zdenerwowana zachowaniem pijanego męża, wychodzi. Rano okazuje się, że zniknęła. Zaginięciem kobiety zaczynają interesować się media, a policja robi wszystko, by wyjaśnić sprawę. Wkróce wydarzenia przybierają niespodziewany obrót. Rozpoczyna się wyścig z czasemů äPodobało mi się, że äTrzydziesty szósty tydzieńö zawiera niespodziewany zwrot akcji. Postać Görana Rosenlunda jest tak ciekawa, jak Backlund u Leifa GW Perssona. Fantastyczny kryminał. Serdecznie polecam.öKarin Sörbring, Expressen".
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • Rewelacyjna! Trzyma w napięciu do tego stopnia, że przewracając strony nie wiesz co się wydarzy. Książka przeczytana w 6 godzin.
  • Sarenbrant nie potrafi snuć swojej mrocznej opowieści tak zajmująco jak Camilla Lackberg, ale jej kryminał czyta się szybko i przyjemnie. Największą wadą jest zupełnie bezbarwna i nijaka postać głównego detektywa, jeśli ma on pojawiać się w kolejnych częściach serii, mam nadzieję, że zostanie przez autorkę psychologicznie rozbudowany, bo na razie potraktowała go po macoszemu.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo