Kurier z Toledo

Autor:
Wojciech Dutka
Lektor:
Maciej Więckowski
Wyd. w latach:
2019 - 2021
Autotagi:
audiobooki
CD
dokumenty elektroniczne
druk
powieści
proza
Więcej informacji...
4.0 (2 głosy)

Najnowsza powieść autora bestsellera „Czerń i purpura”!

Szpiedzy, wielka historia, a zarazem uniwersalna opowieść o miłości, która nie miała prawa zaistnieć…

Warszawa, rok 1936. Młody dyplomata, hrabia Antoni Mokrzycki, wyjeżdża na zlecenie wywiadu do pogrążonej w kryzysie Hiszpanii. Mokrzycki zostawia w Polsce narzeczoną „z rozsądku” i kochankę, która jako jedyna zna jego sekret. Kiedy w czasie hiszpańskiej misji na drodze dyplomaty pojawia się Teo, młody anarchista, a zarazem uczeń szkoły korridy z Madrytu, ich wspólny los zostaje przypieczętowany. Mokrzycki stanie przed koniecznością postawienia wszystkiego na jedną kartę i zaryzykuje – swoją karierę, narzeczeństwo, a nawet życie.

Wojciech Dutka z pisarskim kunsztem wplata w los bohatera w dzieje jednej z najkrwawszych wojen domowych współczesnej Europy. Mokrzycki spotka wielkie postaci historycznych: Ernesta Hemingwaya, Federico Garcię Lorkę, Simone Weil, Pablo Nerudę oraz przerażającego generała Quiepo del Llano. Stanie też oko w oko z generałem Franco...

„Kurier z Toledo” to doskonałe połączenie powieści historycznej z literaturą sensacyjno-szpiegowską!

Wojciech Dutka to urodzony w 1979 roku w Bielsku-Białej pisarz, nauczyciel i historyk. Człowiek spełniony. Uwielbia wędrówki po górach, dobry teatr, a także smak przygody i wytrawnego czerwonego wina. Jednak największą pasją jest pisanie. Czuje się dobrze zarówno w powieści historycznej, przygodowej, jak i sensacyjnej, ale z powodzeniem uprawia kolaż tych gatunków. Opublikował siedem powieści, z których najsłynniejsza jest „Czerń i purpura”, oparta na faktach historia miłości w obozie Auschwitz, która uzyskała pozycję bestsellera. „Kurier z Toledo” to pierwsza książka autora wydana nakładem Liry.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • W.Dutka pisarzem wszechstronnym. Przeczytałam tego autora: Czerń i purpura, Kartagińskie ostrze i oczywiście Kuriera z Toledo. Trzy powieści diametralnie różniące się od siebie. W.Dutka znów mnie zaskoczył. Najciekawsze dla mnie wątki w tej książce to: • - uczucie, które połączyło dwóch młodzieńców z dwóch różnych kręgów kulturowych. W.Dutka podjął się trudnego zadania przybliżenia polskim czytelnikom miłośći homoseksualnej. • -wątek polskiego towarzysza generała Karola Świerczewskiego. W moim mieście jedna z głównych ulic nosiła kiedyś miano ul. Świerczewskiego i chyba stąd wynika moje zainteresowanie się tym wątkiem • -zdolność i siła przebaczenia wrogowi. To w zasadzie krótki epizod, dla mnie wzruszający, w którym matka przebacza zabójcy syna • Woja domowa w Hiszpanii nigdy nie była w kręgu moich zainteresowań. Czytając tę powieść można liznąć temat.
  • Hrabia Antoni Mokrzycki, młody polski dyplomata zostaje rzucony w wir hiszpańskiej wojny domowej. Jest to dla niego życiowe doświadczenie,ale i forma ucieczki od prawdziwych uczuć.Wbrew wszystkiemu ulega fascynacji i pokusie zakazanego tabu, które okazuje się jego pierwszą i prawdziwą miłością. Ale cena, którą za nią zapłaci będzie wysoka, gdyż wojna nie zna litości.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Wojciech Dutka
Lektor:Maciej Więckowski
Wydawcy:ebookpoint BIBLIO (2021) Lira Wydawnictwo (2019-2021) Wydawnictwo Storybox.pl - Heraclon International (2019-2021) Heraclon International (2020) Legimi (2019-2020) IBUK Libra (2019) StoryBox (2019)
Serie wydawnicze:Antoni Mokrzycki Audiobook Hrabia Antoni Mokrzycki WielkieLitery.pl Antoni Mokrzycki - Wojciech Dutka Audiobook - Heraclon International
ISBN:978-83-66229-56-3 978-83-66229-70-9 978-83-66229-80-8 978-83-66503-95-3 978-83-8194-530-1 978-83-8194-531-8
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza wielka czcionka zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 19 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo