Dziewczyny z Ogrodu Rozkoszy

Autor:
Ewa Formella
Wydawcy:
Replika Aleksander Szabliński (2019)
IBUK Libra (2019)
Legimi (2019)
NASBI (2019)
ISBN:
978-83-66217-59-1, 978-83-66217-90-4
Autotagi:
beletrystyka
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
4.0 (2 głosy)

Ogród Rozkoszy to owiany tajemnicą kompleks, w którym piękne kobiety noszące imiona kwiatów wykonują najstarszy zawód świata. Jak się tam znalazły? Dlaczego postanowiły właśnie w ten sposób zarabiać na przysłowiowy chleb?

To świat piękna, luksusu i bogactwa, ale też tajemnic, pogardy, osamotnienia, zranionych serc i dusz, świat dobra i zła, bolesnych wspomnień, zwyczajnych marzeń. A cała jego historia rozgrywa się na przestrzeni pięćdziesięciu lat w Trójmieście.

Dziewczyny z Ogrodu Rozkoszy zabiorą cię w zmysłową podróż i pokażą świat, w którym za miłość trzeba zapłacić wysoką cenę. Ewa Formella to mistrzyni emocji z ogromnym talentem do tworzenia przepięknych i poruszających serce opowieści. Daj się uwieść barwnym „kwiatom”, których historia doprowadzi cię do wielu wzruszeń i nie da o sobie zapomnieć. Od tej pory lawenda będzie pachnieć tajemnicą...

Dorota Lińska-Złoch

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Trwa szukanie ofert...
Recenzje
  • Trójmiasto, a gdzieś na jego obrzeżu wspaniała, owiana tajemnicą dla otoczenia, rezydencja a dla gości Ogród Rozkoszy z przepięknymi, drogimi i luksusowymi kobietami, o imionach kwiatów , uprawiającymi najstarszy zawód świata. • Ale nie jest to powieść erotyczna, ale powieść opowiadająca o kobiecej sile i determinacji. • Dwie bohaterki , 70 – letnia właścicielka posiadłości Ada – Magnolia i jej najpiękniejsza pracownica Małgorzata, o kwiatowym imieniu Lawenda. • Historię Magnolii poznajemy , gdy opowiada o sobie Paulowi, pisarzowi , który przyjechał ze Stanów , by opisać znany przecież poza granicami Ogród Rozkoszy. Przedstawiając swe wydarzenia z życia, ta kobieta z trudną przeszłością, uświadamia słuchającemu ją mężczyźnie, że nie zawsze droga życia , po której kroczymy, jest od nas tylko i wyłącznie zależna. • Małgorzatę – Lawendę do takiego życia zmusiła chęć zapewnienia swym dzieciom, bliźniakom , jak najlepszego startu w życiu. Na wieść o trudnej sytuacji rodziców, postanowiła też pomóc im, choć przecież kiedyś się jej wyrzekli, kiedy pokochała czarnoskórego muzyka i wyjechała z nim do Stanów. Niespodziewana śmierć ukochanego, pomimo pomocy przyjaciół, powoduje, że coraz gorzej żyje się jej na obczyźnie , z dwójką maleńkich dzieci. Wraca więc do kraju, gdzie przed popadnięciem w całkowitą nędzę ratuje ją wyciągnięta ręka Ady. • Do swych początków, wkraczania w dorosłe życie , Małgorzata wraca często we wspomnieniach, z których dowiadujemy się o podejmowanych przez nią wyborach życiowych. • Choć teraz opływa w luksusach, to jednak za pracę w Ogrodzie Rozkoszy płaci okrutną cenę. • Jest to tęsknota za życiem zwykłej dziewczyny, za miłością, która gdzieś tam jednak zaczyna się tlić na kartach powieści, za pełną opieką nad swymi dziećmi, powierzanymi teraz czasem na długie godziny, opiece niani. Małgorzata tęskni najbardziej za życiem kobiety – opiekunki domowego ogniska i coraz częstsze są jej postanowienia wycofania się z aktualnej pracy. • Czy kiedyś marzenia Małgorzaty spełnią się? • Akcja powieści płynie dwutorowo – życie Ady, sięgającej w swych opowieściach, hen w lata swej młodości i nieco krótsze wspomnienia – Lawendy. • A czas akcji i tło powieści to prawie 50 lat Trójmiasta – Gdańska, Sopotu i Gdyni – z jego niepowtarzalną atmosferą innością, gwarem klubów i restauracji , Maximem, Czarnym Kotem, Domem Marynarza i innymi przybytkami rozrywki i kultury. A i też portowym, nocnym życiem . • Ta wędrówka z bohaterami przez tę nadmorską krainę była dla mnie podwójną przyjemnością, wszak to od najmłodszych lat miejsce moich wakacji, a także studenckich , uniwersyteckich lat. • POLECAM tę powieść z dobrze opowiedzianą fabułą, wzruszającą, emocjonalną, szalenie zaskakującą, trochę smutną, ale niosącą nadzieję.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo