Służąca

Autor:
Weronika Wierzchowska
Lektor:
Agnieszka Krzysztoń
Wyd. w latach:
2018 - 2021
Wydane w seriach:
Audiobook
Audiobook - Heraclon International
Autotagi:
audiobooki
CD
druk
e-booki
książki
MP3
powieści
proza
Więcej informacji...
4.0 (8 głosów)

Niepokojąca, ale porywająca powieść, opowiadająca historię Marianny Zaczkiewicz, trzydziestoletniej służącej, której życie przewraca się do góry nogami. Bardzo poruszająca i momentami wzruszająca historia o sile kobiety, która walczy o swoje szczęście, pomimo wielu przeciwności losów.Momentami chłodna i niepokojąca książka opowiada o odwadze i siłę kobiety, która przeszła przez piekło, a mimo to nie straciła swojej osobowości. Mania nadal ma zdolność nadziei i miłości, która wydaje się niemożliwa, po tym, co przeszła. To historia opowiadana z miłością o odwadze w obliczu okropności obozów i utracie rodziny, odwadze podtrzymywanej siłą ludzkiego ducha. Jest to również historia miłości, pokazująca, że czeka ona na nas w najmniej oczekiwanym miejscu.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • Sama nie wierzę, no nie wierzę, że ja po taką książkę sięgnęłam ;) Nie czytam zupełnie takich. Ale... czytało mi się lekko, szybko, nawet mnie wciągnęła. Trochę o miłości, trochę o wiedźmach, trochę o Syberii i dużo o zemście. Momentami jest też dość zabawna - szczególnie fragmenty o zachowaniu zwierzyńca domowego. Książka na leżak w ciepły dzień. Przeczytać, odetchnąć i zapomnieć, ale ... polecam :)
  • Sporo powieści o tematyce zesłańczej przeczytałam, więc trudno mnie w tym temacie zaskoczyć. A jednak udało się. Powieść rewelacyjnie się czyta. Utrzymana w formie przygodowej, żartobliwej. Opis inwentarza pana Frankowskiego to dla mnie majstersztyk. Opis życia i stosunki między zesłańcami to następny plus. Główna bohaterka nie w ciemię bita. Powieść polecam, ponieważ ……. można w sobie pielęgnować chęć zemsty, ale czy warto?
  • Historia może i ciekawa, ale przedstawiona w dość dziecinny sposób. Ogólnie troszkę rozczarowuje
  • Świetnie napisana i ciekawa historia kobiety, która w wieku 13 lat została służącą. Jej marzenie o zostaniu żona dziedzica okazało się mżonką, a wyrządzona krzywda siłą do przeżycia. Zsyłka na Syberię pozwala Mariannie nauczyć się wielu umiejętności i dojrzeć do zemsty.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Weronika Wierzchowska
Lektor:Agnieszka Krzysztoń
Wydawcy:NASBI (2021) Wydawnictwo Szara Godzina (2018-2021) Heraclon International (2020) Wydawnictwo Storybox.pl - Heraclon International (2020) Storybox.pl (2019-2020) Legimi (2019-2020) IBUK Libra (2019)
Serie wydawnicze:Audiobook Audiobook - Heraclon International
ISBN:978-83-66201-36-1 978-83-66201-76-7 978-83-66201-77-4 978-83-8123-293-7 978-83-8194-222-5 978-83-8194-223-2
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 22 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo