Matki i córki

Autor:
Ałbena Grabowska-Grzyb
Wydawca:
Wydawnictwo Marginesy (2019)
ISBN:
978-83-66335-27-1, 978-83-66335-28-8
978-83-8132-029-0
Autotagi:
beletrystyka
druk
książki
powieści
proza
4.5 (8 głosów)

Prababka, babka, matka i córka zmagają się z przeszłością. Maria podążyła za mężem zesłańcem na Sybir. Sabina była więźniarką obozu koncentracyjnego Ravensbrück, przebywała na bloku, gdzie dokonywano eksperymentów medycznych na kobietach. Magdalena straciła ukochanego i samotnie wychowywała córkę w PRL-u. Lila żyje z piętnem dziecka niekochanego i uwikłanego w tajemnice. Każda z nich mierzy się z macierzyństwem w innych okolicznościach i dla każdej jest to doświadczenie przełomowe. W domu bez mężczyzn kłębią się sekrety, niewyjaśnione historie opowiadane przez żywych i martwych. Pod wpływem tych opowieści najmłodsza z bohaterek zastanawia się, jakie dziedzictwo przekaże swoim dzieciom. Próbuje poznać przeszłość, ale co chwilę natrafia na mur niedopowiedzeń, kłamstw i przeinaczeń. Czy wystarczy oswoić własną historię, żeby przezwyciężyć strach przed bliskością? Cztery kobiety, których losy przeplatają się z historią XX wieku. Cztery naznaczone traumą matki. Cztery córki, które borykają się z rodzinną historią i próbują odkryć własne korzenie.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • Ciekawa, mnóstwo wątków postaci, histori. Ciekawa przygoda z autorką
  • Losy 4 bohaterek prababci, babci, matki i córki opowiedziane na przemiennie. Na początku trochę mi się to plątało i dlatego wolałabym żeby losy bohaterek były napisane po kolei. Wynika to z tego że zdążyłam się wczuc w losy Sabiny, a już musiałam czytać o Mari. Książkę oceniam na godną polecenia bohaterki wiele przeszły w swoim życiu, z zain­tere­sowa­niem­ czytałam każdą kolejna stronę.
  • Objęcie rozumem ogromu nieszczęść i okropieństw które może przetrzymać człowiek jest wręcz nie do ogarnięcia. Książka bardzo trudna a jednocześnie nie można się od niej oderwac. Jest świadectwem że bardzo dużo jesteśmy w stanie wytrzymać. Polecam.
  • Pozycja warta uwagi. Polecam
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo