Jej wysokość gęś:

opowieści o ptakach

Autor:
Jacek Karczewski
Lektor:
Maciej Szklarz ...
Wyd. w latach:
2007 - 2023
Wydane w seriach:
Czytak Larix
ISBN:
9788728557549, 978-83-66431-06-5
Autotagi:
audiobooki
dokumenty elektroniczne
publikacje popularnonaukowe
Więcej informacji...
5.0 (4 głosy)

Mozart wyprawił pogrzeb, kiedy odszedł jego ulubiony szpak.

Gdyby nie wróbel, nie byłoby ani Jacka Sparrowa z Karaibów, ani Edith Piaf z Paryża.

Emily Dickinson w jednym ze swoich wierszy napisała, że nadzieja to „to coś z piórami".

Z ptakami łączy nas ponad 50 genów odpowiedzialnych za mowę, muzykowanie i śpiewanie. Nasze włosy i paznokcie zbudowane są z tego samego białka, co ich pióra. Łączy nas też zamiłowanie do patrzenia w niebo, gadania na każdy temat oraz skłonność do wiązania się w pary. Jeszcze na początku XX wieku zabijaliśmy je regularnie i odmawialiśmy im rozumu. Dopiero od niedawna rozumiemy, że należy chronić ptaki oraz krajobraz. Tylko czy to wystarczy?

Jacek Karczewski ze stowarzyszenia Ptaki Polskie, które znane jest z takich kampanii społecznych jak „Bądź na pTAK!", podgląda ptaki . na rozlewiskach Biebrzy i przy ujściu Warty czy na angielskich Farne Islands. Obserwuje ich zwyczaje i zachowania. Opisuje niezwykłe losy ptasich bohaterów oraz wyjątkowych ludzi, takich jak Tata Żuraw czy Kobieta, która leciała z łabędziami. Wszyscy jednym głosem opowiadają nam naprawdę piękną historię – może nawet dowiecie się, czym gęś zasłużyła sobie na miano „jej wysokości".

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • Wspaniała książka o najc­udow­niej­szyc­h istotach na ziemi. Zadziwiająca i wzruszająca wciąga w pierzasty świat i nie pozwala z niego odejść. Dla wszystkich, którzy chcą zmienić perspektywę, usłyszeć i zobaczyć coś więcej.
  • Świetna opowieść o gęsiach z całego świata. I nie tylko o gęsiach, ale o wróblowatych, maskonurach, berniklach, jaskółkach i dziesiątkach innych. Napisane żywym językiem wielkiego miłośnika ptaków. Plus wspaniale całostronicowe zdjęcia omawianych skrzydlatych.
  • Bardzo ciekawa i dobrze napisana ksiązka, czyta się z zain­tere­sowa­niem­ i lekkością. Dużo ciekawostek, pieknych zdjęć, chociaż tez oczywiscie przykładów ludzkiego okrucieństwa
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Jacek Karczewski
Lektorzy:Maciej Szklarz Tomasz Ignaczak
Wydawcy:Saga Egmont (2023) Legimi (2023) ebookpoint BIBLIO (2023) Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix (2007-2020) Wydawnictwo Poznańskie (2019)
Serie wydawnicze:Czytak Larix
ISBN:9788728557549 978-83-66431-06-5
Autotagi:audiobooki CD czytak dokumenty elektroniczne druk e-booki książki literatura literatura stosowana MP3 muzyka nagrania nagrania muzyczne nuty pliki i bazy danych publikacje popularnonaukowe zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 16 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo