Jej wysokość gęś:

opowieści o ptakach

Autor:
Jacek Karczewski
Lektor:
Maciej Szklarz
Wydawcy:
Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix (2007-2020)
Wydawnictwo Poznańskie (2019)
ISBN:
978-83-66431-06-5
Autotagi:
audiobooki
publikacje popularnonaukowe
5.0 (2 głosy)

Gdyby nie wróbel, nie byłoby ani Jacka Sparrowa z Karaibów, ani Edith Piaf z Paryża. Mozart wyprawił pogrzeb, kiedy odszedł jego ulubiony szpak. Emily Dickinson w jednym ze swoich wierszy napisała, że nadzieja to "to coś z piórami". Z ptakami łączy nas ponad 50 genów odpowiedzialnych za mowę, muzykowanie i śpiewanie. Łączą nas też zamiłowanie do patrzenia w niebo i gadania na każdy temat oraz skłonność do wiązania się w pary. Jeszcze na początku XX wieku zabijaliśmy je regularnie i odmawialiśmy im rozumu. Dopiero od niedawna rozumiemy, że należy chronić ptaki oraz krajobraz. Tylko czy to wystarczy? Jacek Karczewski podgląda ptaki m.in. na rozlewiskach Biebrzy i przy ujściu Warty czy na angielskich Farne Islands. Obserwuje ich zwyczaje i zachowania. Opisuje niezwykłe losy ptasich bohaterów oraz wyjątkowych ludzi, takich jak Tata Żuraw czy Kobieta, która leciała z łabędziami. Wszyscy jednym głosem opowiadają nam naprawdę piękną historię - może nawet dowiecie się, czym gęś zasłużyła sobie na miano "jej wysokości".
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • Świetna opowieść o gęsiach z całego świata. I nie tylko o gęsiach, ale o wróblowatych, maskonurach, berniklach, jaskółkach i dziesiątkach innych. Napisane żywym językiem wielkiego miłośnika ptaków. Plus wspaniale całostronicowe zdjęcia omawianych skrzydlatych.
  • Bardzo ciekawa i dobrze napisana ksiązka, czyta się z zain­tere­sowa­niem­ i lekkością. Dużo ciekawostek, pieknych zdjęć, chociaż tez oczywiscie przykładów ludzkiego okrucieństwa
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo