Pokój motyli

Tytuł oryginalny:
Butterfly room
Autor:
Lucinda Riley (1965-2021)
Tłumacz:
Anna Esden-Tempska
Lektor:
Katarzyna Puchalska
Wydawcy:
Wydawnictwo Albatros (2019-2023)
Legimi (2019-2023)
Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym LARIX (2007-2020)
Wydane w seriach:
Czytak Larix
Autotagi:
audiobooki
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.3 (22 głosy)

Piękna i nostalgiczna saga rodzinna autorki cyklu Siedem Sióstr, pełna dramatycznych sekretów z przeszłości.

Jej akcja rozgrywa się w malowniczym nadmorskim miasteczku Southwold.

Posy Montague wkrótce skończy siedemdziesiąt lat. Wciąż mieszka w rodzinnym domu w malowniczym Suffolk, gdzie spędziła idylliczne dzieciństwo, łapiąc motyle z ukochanym ojcem, i gdzie wychowała własne dzieci. Choć z posiadłością wiążą ją cenne wspomnienia, choć ogród, który sama założyła i o który dbała przez ćwierć wieku, rozkwita jak nigdy dotąd, Posy wie, że będzie musiała podjąć trudną decyzję i sprzedać podupadające domostwo.

Freddie, jej pierwsza miłość, człowiek, który pięćdziesiąt lat temu złamał jej serce i porzucił, wyłania się z przeszłości niczym duch. Posy nie jest na to gotowa – zmaga się z finansowymi kłopotami swojego starszego syna, Sama, i z nieoczekiwanym powrotem młodszego syna, Nicka. Nie może zaufać dawnemu ukochanemu. Wkrótce okaże się, że Freddie i jej rodzinny dom skrywają mroczną tajemnicę…

PORUSZAJĄCA HISTORIA O MIŁOŚCI, STRACIE I SZANSIE NA NOWY POCZĄTEK AUTORSTWA LUCINDY RILEY, KTÓREJ CYKL POWIEŚCIOWY SIEDEM SIÓSTR, POKOCHAŁY CZYTELNICZKI NA CAŁYM ŚWIECIE.

Czarująca! Przygotujcie się na emocjonalną huśtawkę – ta książka was zadziwi, doprowadzi do łez, a potem rozbawi.

„Lancashire Evening Post”

Lucinda Riley jest królową historycznej sagi rodzinnej. W „Pokoju motyli” jak zwykle po mistrzowsku splata tajemnice z przeszłości, wojenne wspomnienia, rozpacz utraty i żar uczuć…

Mrs B’s Book Reviews

Porywająca i pełna niespodzianek epicka powieść o miłości, stracie i szansie na nowy początek.

Bookliterati, UK

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • Powieść obyczajowa ma to do siebie, że wciąga w wir czyjegoś życia, w historie które się komplikują po to, by w finale znaleźć satysfakcjonujące czytelnika rozwiązanie. Taka właśnie jest powieść ,,Pokój motyli" - historia życia Posy Montague, której losy związane zostały z rodową posiadłością w Suffolk na południu Anglii. Dom z ogrodem zwany Domem Admirała skrywa swoje mroczne tajemnice z czasów II wojny światowej, które rzucają mimowolnie cień na całe życie Posy. • Mamy więc pewną tajemnicę, choć bardziej jest to skrywane przed dzieckiem niedopowiedzenie, przemilczana tragedia rodzinna. Tych osobistych tajemnic jest więcej i każdy z członków rodziny Montague, którą poznajemy już w czasach współczesnych, coś tam przed światem i bliskimi ukrywa. Wielowątkowość powieści sprzyja fabule i sprawia, że czytelnik się nie nudzi ani na chwilę. Wciągają wątki osobiste zarówno Nicka, jak i Amy, ich życiowe rozterki i małe szczęścia. Trochę przesłodzone jest zakończenie, gdzie w końcu mamy całą ,,happy familly", ale przy odrobienie wina, tak obficie serwowanego przez całą powieść, da się to wszystko przyjemnie strawić.
  • ładna książka :) • wartościowa • poruszająca różne sprawy, problemy (relacje dorosłych dzieci z rodzicami, alkohol, tajemnice rodzinne...) • wielopokoleniowa (główna bohaterka jest kobietą dojrzałą, to się dość rzadko zdarza; a dzięki temu jest opowiedziany taki "dojrzały" punkt widzenia na sprawy) • warto :)
  • Świetna saga szczególnie jako,, przerywnik,, bo ambitnej lekturze:)
  • I tym razem Pani Lucinda nie zawiodła. Książkę czyta się z zapartym tchem. Jak zwykle bardzo dobrze przetłumaczona. Autorka wyraźnie poruszyła problem przemocy domowej. Polecam, książka bardzo na czasie. Szczególnie kobiety powinny ją przeczytać. W Polsce i nie tylko, problem przemocy domowej zamiatany jest pod dywan. W wielu domach rozgrywa się dramat. Kobiety najczęściej z żadnej strony nie mają wsparcia, pomocy. Jedna z bohaterek tej książki miała szczęście żyć w pobliżu mądrych ludzi.
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Lucinda Riley (1965-2021)
Tłumacz:Anna Esden-Tempska
Lektor:Katarzyna Puchalska
Wydawcy:Wydawnictwo Albatros (2019-2023) Legimi (2019-2023) Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym LARIX (2007-2020)
Serie wydawnicze:Czytak Larix
ISBN:978-83-6775-715-7 978-83-6775-844-4 978-83-6775-910-6 978-83-8125-617-9 978-83-8125-817-3 978-83-8215-305-7 978-83-8125-305-7 978-83-8125-7-617-9
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD czytak dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza rodzina zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 33 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo