Zabobon

Autor:
Ahsan Ridha Hassan
Wydawcy:
Wydawnictwo Marginesy (2020)
Legimi (2020)
ISBN:
978-83-66335-79-0, 978-83-66335-80-6
978-83-6635-79-0
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
3.0

Pisarz Bartek Elbląg właśnie kończy swoją trzecią książkę inspirowaną dawnymi zbrodniami. Ma morderstwo, którego dokonał młodociany Cygan. Zabił w afekcie swoją rodzinę, po czym zwariował i został zamknięty w szpitalu dla umysłowo chorych. Bartkowi jednak cięgle czegoś brakuje w tej opowieści. Dodatkowo po przypadkowym spotkaniu z Koneją, dawnym kumplem, dopadają go wspomnienia związane z byłą dziewczyną.

Pod wpływem wspomnień oraz niespodziewanego spotkania z pewną kobietą zaczyna na nowo prowadzić śledztwo. Wszystko się zmienia, kiedy Bartek podejmuje niejasny trop, a historia prowadzi do przerażających wniosków. Okazuje się, że morderca prawdopodobnie padł ofiarą zmowy, ze względu na swoją odmienność został kozłem ofiarnym, a sama zbrodnia miała charakter rytualny. Wszystko wskazuje na to, że podobny mord może się powtórzyć. W tym samym czasie Elbląg walczy z własnymi demonami z przeszłości, które ciągle go nawiedzają. Pragnie się zakorzenić, zamieszkać ze swoją dziewczyną Alicją, która jest w ciąży, porzucić kawalerskie życie. Cięgle jednak coś go odciąga od normalności, więzi między wspomnieniami a oczekiwaniami.

Zabobon to powieść o kluczeniu w labiryntach własnej pamięci, o kłamstwie, w którym każdy ma swój udział, i o niebezpieczeństwie stojącym za rolą twórcy.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • Bohater Bartek Elbląg, pisarz, opisuje proces powstawania powieści. Towarzyszy temu ciągła gonitwa myśli, wspomnienia, wyobrażenia. Cokolwiek robi, gdziekolwiek jest jego umysł robi swoje, analizuje, interpretuje, goni. Trudno się to czytało i nie zawsze było ciekawe. • W pewnym momencie miałam wrażenie, że "Zabobon" został napisany przez Bartka Elbląga i musiałam spojrzeć na okładkę na nazwisko autora. Fajny to zabieg, gdzie autor scalił się z bohaterem. • Porwały mnie obydwa momenty researchu w miasteczku Brzeziny Śląskie, gdzie popełniono morderstwo, o którym pisze Elbląg. • Powieść specyficzna ale średnia. Mam nadzieję, że prawdziwy autor Ahsan Ridha Hassan nie popadnie w egoizm i zadufanie jak Bartek Elbląg po wydaniu dwóch powieści. • Dziękuję Wydawnictwu Marginesy za egzemplarz powieści:)
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Cayenne
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo