Pora burzy

Autor:
Katarzyna Redmerska
Wydawcy:
Legimi (2020)
NASBI (2020)
Wydawnictwo Axis Mundi (2016-2020)
ISBN:
978-83-64980-97-8, 978-83-64980-98-5
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza

Pora burzy” to kolejna powieść pisarki romansów Katarzyny Redmerskiej (m.in. „Sekret sprzed lat”, „Zacisze”, „Pejzaż we mgle”), którą czytelniczki pokochały za historie pełne wzruszeń, ciepła i humoru. Tym razem autorka przenosi nas w czasy wojennego Wrocławia i Ziemi Kłodzkiej.

Czy po przeszło siedemdziesięciu latach od zakończenia wojny, można mieć jeszczenadzieję na odkrycie prawdy na temat zdarzeń, jakie wtedy miały miejsce? Wierzy w to niezbicie Greta Bernstem-Różańska. Wciąż ma nadzieję, że prawda o tajemniczej śmierci ukochanego kapitana Friedricha von Welfow zostanie odkryta. Czy jej hart ducha doprowadzi do tak wyczekiwanego zwycięstwa?

"Jeżeli ma mi się udać to jedynie z twoją pomocą"

Popularna pisarka romansów Karolina Rokoszy, marzy by przeżyć przygodę na podobieństwo tych, jakie spotykają jej bohaterki. Prośba wnuka Grety, Marcina Różańskiego urzeczywistnia to marzenie, jednak czy Karolina jest na to gotowa? Czy wspólne dążenie do prawdy zbliży ich do siebie? Czy zagmatwana przeszłość stanie się początkiem pięknej przyszłości? Nic nie jest przesądzone...

A pytań jest więcej. Co wspólnego z Gretą, babką Marcina ma Herman Göring? Czy pogłoski o skarbie ukrytym przez nazistów w Lesicy to prawda? Czym tak naprawdę zajmował się kapitan Friedrich von Welfow i jego adiutant Johan Bernstem? Co wspólnego z całą historią ma mała żydowska dziewczynka, Ilza Herscheles? Dlaczego Karolina wraz z podjęciem się rozwiązania zagadki z przeszłości otrzymuje oszczercze anonimy? Na te pytania znajdziecie odpowiedź w książce. Wartka akcja, barwne postaci, plastyczny opis miejsc i przyrody, do tego piękny język; to gwarancja udanej lektury.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Trwa szukanie ofert...
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo