Zatruty ogród

Tytuł oryginalny:
The poison garden
Autor:
Alex Marwood
Tłumacz:
Anna Dobrzańska-Gadowska
Wydawcy:
Wydawnictwo Albatros Andrzej Kuryłowicz (2020-2021)
Legimi (2020)
ISBN:
978-83-7985-126-3, 978-83-7985-452-3
978-83-8125-618-6, 978-83-8215-757-4
Autotagi:
książki
powieści
proza
3.8 (11 głosów)

BŁYSKOTLIWY THRILLER ZAINSPIROWANY DRAMATYCZNYMI DONIESIENIAMI Z PIERWSZYCH STRON GAZET!

Zbiorowe samobójstwo stu członków odizolowanej od świata sekty czekającej na apokalipsę wstrząsa opinią publiczną. Nieliczni, którzy przetrwali masakrę, muszą nauczyć się żyć od nowa poza zamkniętą społecznością.

TAM, GDZIE DORASTAŁA ROMY, JEŚLI KTOŚ UMARŁ, JUŻ NIGDY WIĘCEJ SIĘ O NIM NIE MÓWIŁO…

Romy, ocalała z masakry, wciąż z przestrachem ogląda się za siebie. Wpojono jej, że zewnętrzny świat jest niebezpieczny, przerażający i godny pogardy. Jednak Romy szybko uczy się życia na zewnątrz, „między Martwymi”. Jest w ciąży, musi więc być czujna i ostrożna, próbując odszukać swoich krewnych.

DELIKATNI. NIEBEZPIECZNI. ZABÓJCZY.

Zniknięcie siostry, która jako nastolatka opuściła rodzinny dom, by dołączyć do sekty, położyło się cieniem na życiu Sarah. Gdy opieka społeczna kontaktuje się z nią, prosząc, by zajęła się dwójką nastolatków – rzekomo dziećmi jej nieżyjącej siostry, Sarah przyjmuje dziwne rodzeństwo pod swój dach. Ale czy może zaufać nastoletnim Eden i Ilo? Czy Sarah nie popełnia błędu?

Co naprawdę zdarzyło się na farmie? Jaki los czeka ocalałych członków sekty? Co grozi nienarodzonemu dziecku Romy? Czy przywódcy sekty przeżyli i z ukrycia śledzą poczynania niedawnych wyznawców?

Niezwykły thriller psychologiczny, który jest jeszcze mocniejszy niż „Dziewczyny, które zabiły Chloe” i jeszcze mroczniejszy niż „Zabójca z sąsiedztwa”, który zapewnił Marwood Nagrodę Macavity.

Booklist

Świetny research, dozowanie napięcia, rosnące poczucie niepokoju i mrożąca krew w żyłach fabuła – to wszystko składa się na najlepszy gatunek thrillera psychologicznego.

„The Guardian”

Pożarłam „Trujący ogród”… Zachwycająca i świetnie skonstruowana książka, bez wątpienia jest na szczycie imponujących osiągnięć Marwood.

Jojo Moyes

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • Wychodząc z sekty, wbrew własnej woli nigdy nie będzie się czuło bezpiecznie wśród ludzi. Tylko sekta daje poczucie bezpieczeństwa tym, którzy nie znają innego życia. • Mroczna i trochę przerażająca lektura.
  • Dziwna książka... Po poprzednich pozycjach autorki spodziewałam się wielkiego "wow",a tu rozczarowanie... • Książka opisuje życie w sekcie, od której młodzi ludzie chcą uciec, aby znów do niej wrócić... taki skrót..... • Mnie osobiście po porwała niestety...
  • Trzymająca w napięciu powieść, każdy powinien sięgnąć po ta pozycję książkową.
  • Fajne są jedynie te fragmenty,w ktòrycg opisane jest przeszłość,czyli wcześniejsze życie sekty.Sama główna bohaterka dosyć nijaka,a zakończenie pozostawia wiele do rzeczenia.Jedyny plus to śmierć jednej z nielubianych przeze mnie bohaterek:/
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo