Trylogia Czarnego Maga: Nowicjuszka:

księga druga Trylogii Czarnego Maga

Tytuł oryginalny:
Novice
Novice. The Black Magician Trilogy: Book Two
Autor:
Trudi Canavan
Tłumacz:
Agnieszka Fulińska ...
Wydawca:
Wydawnictwo Galeria Książki (2008-2017)
Wydane w seriach:
Trylogia Czarnego Maga
Black magician trilogy
Trylogia Czarnego Maga - Trudi Canavan
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.4 (22 głosy)

Imardin to miasto ponurych intryg i niebezpiecznej polityki, gdzie władzę sprawują ci, którzy obdarzeni są magią. W ten ustalony porządek wtargnęła uboga dziewczyna o niezwykłym talencie magicznym. Odkąd wstąpiła do gildii Magów, jej życie zmieniło się nieodwracalnie - na lepsze czy gorsze? Sonea wiedziała, że nauka w gildii Magów nie będzie łatwa, ale nie przewidziała niechęci, jakiej dozna ze strony innych nowicjuszy. jej szkolnymi kolegami są synowie i córki najpotężniejszych rodów w królestwie, którzy zrobią wszystko, żeby poniosła klęskę - nie licząc się z kosztami. Niemniej przyjęcie opieki Wielkiego Mistrza może dla Sonei oznaczać jeszcze marniejszy los. ALbowiem Wielki Mistrz Akkarin skrywa sekret znacznie czarniejszy niż barwa jego szaty. Nowicjuszka to drugi tom znakomitej nowej trylogii fantasy, skrzącej się od magii, akcji i przygód, będącej dziełem jednej z najciekawszych nowych autorek fantastyki. Źródło: lubimyczytac.pl
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Trwa szukanie ofert...
Recenzje
 • Książka łatwa i przyjemna w odbiorze, ale czegoś mi w niej brakuje. Chyba jest zbyt statyczna - wszystko się dzieje w obrębie jednego miasta, a właściwie to jego kawałka (plus slumsy). Akcja też jakoś mocno nie porywa. W sumie, to wszystko co się w tej książce stało powinno starczyć na kilka rozdziałów, zatem traktuję ten tom jako wstęp do kolejnych. • Oceniam dobrze w nadziei, że kolejne tomy mnie nie zawiodą :)
  +4 trafna
 • Fajnie napisana książka, dobrze się czyta. O ile pierwsza część nieco się ciągnie, o tyle druga jest bardzo ciekawa. To mnie skłoniło do sięgnięcia po Nowicjuszkę (polecam, tak samo, jak Uczennicę Maga).
 • Książka podzielona jest na dwie części. Pierwsza, skupiona jest na ciągłej ucieczce Sonei przed magami, kontaktami ze złodziejami oraz o jej próbach użycia mocy. Przyznam, że ta część trochę mi się dłużyła. Nie było w niej żadnej wielkiej akcji, oprócz tej ostatniej. W drugiej części Sonea jest już w Gildii. Tutaj jej losy związane są z pewnym magiem o imieniu Rothen. To on pomaga jej w nauce kontroli nad mocą i to on się nią opiekuje. Tutaj już natomiast książkę czyta się bardzo szybko i widać, że każda akcja jest starannie zaplanowana, czego trochę mi brakowało w części pierwszej. Wszystkie te wydarzenia opisywane są z perspektywy osoby trzeciej. • Bardzo mi się spodobało jakie imiona wymyśliła autorka. Sonea, Cery, Rothen czy Fergun to imiona z jakimi nigdy wcześniej nie miałam styczności. Sprawia to, że książka staje się oryginalniejsza. Często czytając książki, widzę imiona bądź nazwiska, które się powtarzają. Myślę sobie wtedy "O, tak samo nazywała się dziewczyna z książki ... ". Tutaj czegoś takiego nie miałam, i bardzo mi się to spodobało. • Niestety, muszę także powiedzieć o minusach. Czytając książkę nie znalazłam praktycznie żadnego opisu o wyglądzie bohaterów. Nawet nie do końca wiem, jak wygląda główna bohaterka. Jedyne czego się doczytałam to, że jest chuda i jakie nosi ubranie. I to wszystko. Ciężko sobie w ten sposób wyobrazić bohatera, co jest niestety dużym minusem. Do tego dochodzą opisy miejsc czy przyrody, które są już trochę oklepane. • Na pewno przeczytam kolejne książki z tej serii, jednakże bardziej z ciekawości jak potoczą się losy głównej bohaterki. Książka ta, na pewno bardziej spodoba się młodzieży, niż osobom starszym. Jest to lekka historia, na wolne wieczory. Osobiście jak najbardziej ją polecam, ale radzę nie oczekiwać od tej pozycji za dużo.
Dyskusje
 • Komentarze
  Niestety, prawdopodobnie właśnie tak będzie. Za to okładki do całej serii, rewelacja :))
  Odpowiedzi: 1, ost. zmiana: 05.09.2013 17:03
  emssik    szu   
  [awatar]
  emssik
Przejdź do forum
szu
Opis
Inne tytuły:The novice Tyt. oryg.: Novice księga druga Trylogii Czarnego Maga
Autor:Trudi Canavan
Tłumaczenie:Agnieszka Fulińska Joanna Jabłczyńska
Lektor:Joanna Jabłczyńska
Wydawca:Wydawnictwo Galeria Książki (2008-2017)
Serie wydawnicze:Trylogia Czarnego Maga Black magician trilogy Trylogia Czarnego Maga - Trudi Canavan
ISBN:978-83-62170-08-1 978-83-62170-14-2 978-83-62170-54-8 978-83-65534-62-0 978-83-925796-1-8 978-83-925796-7-0 83-65534-62-0 978-83-42170-08-1 978-83-92170-08-1
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD druk epika fantasy książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 87 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo