Harry Potter i kamień filozoficzny

Tytuł oryginalny:
Harry Potter and the philosopher's stone
Autor:
Joanne Kathleen Rowling
Tłumacz:
Andrzej Polkowski (1939-2019)
Ilustracje:
Mary GrandPré
Wydawca:
Harbor Point - Media Rodzina (2000-2012)
Wydane w seriach:
Kanon Książek Dla Dzieci i Młodzieży
Lubię Książki
Autotagi:
druk
powieści
Więcej informacji...
4.6 (47 głosów)

Harry Potter - sierota i podrzutek, wychowywany przez ciotkę, traktowany jest jak piąte koło u wozu. Pochodzenie chłopca owiane jest tajemnicą, jedyna pamiątka to zagadkowa blizna na czole. Wszystko wyjaśni się w jedenaste urodziny chłopca, a będzie to dopiero początek Wielkiej Tajemnicy... Cykl powieści o Harrym Potterze urzeka i oczarowuje nie tylko wiązką fantastycznych zaklęć. Odwołuje się do tęsknoty za prawdziwą przyjaźnią, miłością i poświęceniem. Klasyczny konflikt dobra ze złem osadza w świecie więcej niż czarno-białym, pełnym ironii i, mimo magicznej atmosfery, przyziemnych ludzkich przywar. Misternie utkana fabuła, różnorodne i barwne postacie oraz w detalach przemyślany świat przedstawiony sprawią, że czytelnik niepostrzeżenie przeżyje z Harrym siedem lat w Hogwarcie, nie zauważywszy nawet, w którym momencie pogodna historia dla dzieci zamieni się w dojrzałą, fascynującą powieść fantasy.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Trwa szukanie ofert...
Recenzje
  • No i mamy kolejnego tragicznego bohatera – odrzuconego przez najbliższe otoczenie, bez rodziców. Czyli klasyka, jak chodzi o fantasy. Pod tym względem niczym nie różni się od innych, ale gdy przyjrzymy się innym aspektom, różni się ogromnie. Rowling stworzyła wspaniałe uniwersum (choć dopracowaniem do tego tolkienowskiego się nie umywa), w którym aż miło jest się zanurzyć. • „Kamień filozoficzny” – pierwszą część sagi – przeczytałam w zaledwie kilka godzin, a byłam wtedy w... trzeciej klasie? Seria o Harrym Potterze nie była co prawda początkiem mojej przygody z czytaniem, jednak była czymś przełomowym – jakby wprowadzeniem do świata powieści fantasy, z którym szaleję do dziś.
  • Każdy w swoim życiu miał książkę od której zaczynał swoją przygodę z czytaniem. U mnie to właśnie ta pozycja była początkiem tej niezwykłej przygody, która trwa do dziś. • Od tamtej pory przeczytałem bardzo wiele książek różnej grubości i różnego gatunku. Lecz właśnie to Harry Potter jest pozycją do której wracam z radością i sentymentem. • J.K. Rowling ukazała mi czym jest prawdziwa przyjaźń, miłość. Ta powieść nie była dla mnie pustą opowiastką o czarach i magii. Wręcz odwrotnie, częściowo ukształtowała we mnie spojrzenie na parę ważnych spraw. • I ukazała że miłość może pokonać wszystko, że w imię miłości można zmienić wszystko. • Chłopiec z blizną obdarzył mnie potężną magią. Która codziennie mnie przemienia, uczy, cieszy. Jest to magia czytania.
  • Serię o Harrym Potterze błyskawicznie pokochało miliony czytelników. J.K.Rowling w książkach o młodym czarodzieju stworzyła inny, magiczny świat, który chociaż na chwilę pozwala się oderwać od szarej rzeczywistości.
  • Przeczytałam tą książkę w tydzień tak bardzo mi się podobała. Poleciła bym tą książkę każdemu z mojej klasy ale chyba nikt nie lubi Harrego Potter. • Podoba mi się w tej książce to, że Harry nie odrzuca nikogo i nie przechodzi na stronę tych bogatszych i, którzy uważają się za lepszych. • POLECAM!
1 2 3
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
MartaWasiakczytelnik
Laluna
Opis
Inne tytuły:Harry Potter T. 1.
Autor:Joanne Kathleen Rowling
Tłumacz:Andrzej Polkowski (1939-2019)
Ilustracje:Mary GrandPré
Reżyseria:Ewa Ziembla
Lektor:Piotr Fronczewski
Wydawca:Harbor Point - Media Rodzina (2000-2012)
Serie wydawnicze:Kanon Książek Dla Dzieci i Młodzieży Lubię Książki
ISBN:83-7278-055-2 83-7278-110-9 978-83-7278-000-3 978-83-7278-011-9 978-83-7278-684-5 83-7278-000-3 83-7278-0000-5 978-83-7278-000-5
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD druk epika fantastyka książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 34 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo