Malarz dusz

Tytuł oryginalny:
El Pintor de almas
Autor:
Ildefonso Falcones
Tłumacz:
Joanna Ostrowska ...
Wydawcy:
Wydawnictwo Albatros (2020)
Legimi (2020)
ISBN:
978-83-8125-961-3, 978-83-8215-103-9
978-83-8215-256-2
Autotagi:
beletrystyka
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
3.5 (2 głosy)

Sztuka, miłość, pasja i walka o ideały!

Ildefonso Falcones, autor niezapomnianej „Katedry w Barcelonie”, wskrzesza ekscytujące czasy wielkich przemian społecznych i buntu wobec odwiecznych tradycji i zakurzonych konwenansów.

Barcelona, rok 1901. Przez miasto przetacza się fala niepokojów społecznych. Ubóstwo najbiedniejszych dzielnic kontrastuje z bogactwem dużych eleganckich alei, wzdłuż których wyrosły już niezwykłe budynki, symbol nadejścia epoki modernizmu.

Dalmau Sala, syn skazanych na śmierć anarchistów, żyje na granicy dwóch światów. Z jednej strony członkowie jego rodziny oraz Emma, kobieta, którą kocha, są zagorzałymi zwolennikami walki o prawa robotników. Z drugiej, zatrudnienie w pracowni ceramiki don Manuela Bello, jego mentora i obrońcy wiary katolickiej, pozwala mu obracać się w towarzystwie, w którym kwitnie sztuka i dobrobyt.

Artyście nie będzie łatwo odnaleźć właściwą ścieżkę, którą powinien podążyć, aby zrozumieć, że tym, co się w życiu liczy, są jego przekonania dotyczące równości i sprawiedliwości społecznej, jego czysta dusza i miłość odważnej i silnej kobiety. A przede wszystkim liczy się jego sztuka – obrazy, na których uwiecznia ubóstwo swojego miasta, w którym tli się już iskierka buntu i rewolty.

Intensywna i pełna zwrotów akcji, żywo opisuje budowę nowoczesnej Barcelony, walkę między klasami i walkę między różnymi sposobami patrzenia na sztukę. Ta powieść usidli cię od pierwszych stron. Falcones jest najlepszym pisarzem historycznym Hiszpanii tego stulecia.

„La Razon Cataluna”

Świetnie nakreślone postacie, precyzyjnie naszkicowana historia. „Malarz dusz” oferuje czytelnikom wielką dawkę pasji i fascynacji – kto nie chciałby się w to wgryźć?

„Abc Cultural”

Proza pełna energii. Falcones ma szczególny talent do odmalowywania szczegółów, a jego postacie naprawdę są z krwi i kości. Świetna historia.

„The Washington Post”

Falcones zyskał uznanie jako autor jednego z najlepiej się sprzedających bestsellerów historycznych na świecie.

„El Pais”

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Trwa szukanie ofert...
Recenzje
  • Przeczytałam z zapartym tchem. Doskonale napisana. Pięknie pokazana historia Barcelony na początku XX w. Czytając, można porównać ją do dzisiejszej sytuacji w Polsce.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Ildefonso Falcones
Tłumaczenie:Joanna Ostrowska Elżbieta Rzewuska
Wydawcy:Wydawnictwo Albatros (2020) Legimi (2020)
ISBN:978-83-8125-961-3 978-83-8215-103-9 978-83-8215-256-2
Autotagi:beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza rodzina zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 10 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo