Klątwa ruin

Autor:
Magdalena Wala
Wyd. w latach:
2020 - 2020
ISBN:
978-83-245-8445-1, 978-83-245-8454-3
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
3.0 (2 głosy)

Wzruszająca podróż do roku 1920 i czasów walki o wolność

Aniela Wilczkówna wywodzi się z chłopskiej rodziny, ale dzięki protekcji zdobywa wykształcenie i zostaje zatrudniona w ziemiańskim dworze jako panna do towarzystwa. Poznaje tam krewnego właścicielki – porucznika Rafała Mielżyńskiego. Mimo że oficer jest nią zafascynowany, dziewczyna traktuje go z dystansem. Zdaje sobie sprawę z dzielących ich różnic społecznych, skrywa też własne tajemnice.

Pewnego dnia Aniela poznaje historię ruin pobliskiego zamku. Związana z nimi legenda opowiada o pięknej rudowłosej i wyrządzonej jej krzywdzie. Czy ma to coś wspólnego z przeszłością Anieli?

Tymczasem nadchodzi lato i zmienia się atmosfera we dworze. Wojska bolszewickie zagrażają Polsce, która niedawno odzyskała niepodległość. Wszyscy starają się wspierać walczących na froncie. Aniela wbrew rozsądkowi myśli o Rafale i martwi się o jego życie.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Trwa szukanie ofert...
Recenzje
  • To powieść z rozbudowanym tłem historycznym, sięgającym 1920 roku i wojny polsko - bolszewickiej oraz z wątkiem romansowym. • Bohaterowie to : Aniela Wilczkówna, dziewczyna z ludu, która dzięki protekcji zdobyła wykształcenie i została zatrudniona przez panią Strumińską jako jej panna do towarzystwa i Rafał Mielżyński, porucznik, uczestnik wojny, krewniak właścicielki dworu. • W fabułę wpleciona jest też legenda o klątwie, związanej z ruinami w pobliżu dworu , o nieszczęśliwej Rudowłosej i jej krzywdzie. • Czy owa klątwa ma coś wspólnego z niełatwą przeszłością Anieli? • Czy dziewczyna przełamie swe obawy wobec porucznika , pomimo różniących ich statusów społecznych.?
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Magdalena Wala
Wydawcy:Książnica (2020) Legimi (2020) Książnica. Oddział Publicat (2020) Czwarta Strona - Grupa Wydawnictwa Poznańskiego Publicat
ISBN:978-83-245-8445-1 978-83-245-8454-3
Autotagi:beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 4 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo