Relacje sieciowe urzędu gminy:

budowanie przewagi kooperacyjnej

Autor:
Marcin Flieger
Wydawcy:
Wydawnictwo C. H. Beck (2020)
Legimi (2020)
Wydane w seriach:
Zarządzanie - C. H. Beck
Seria: Zarządzanie
Zarządzanie
ISBN:
978-83-8198-771-4, 978-83-8198-772-1
978-83-8198-772-1
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
publikacje fachowe
publikacje naukowe

W ostatnich dekadach otoczenie organizacji uległo głębokiej transformacji, a kluczową rolę odgrywa wielokierunkowa współzależność podmiotów. Partnerzy coraz częściej podejmują działania wspólne, tworząc tzw. sieci międzyorganizacyjne. Zrozumienie i wyjaśnienie uwarunkowań ich funkcjonowania stanowi obecnie istotne wyzwanie w obszarze zarządzania strategicznego.

W książce pogłębiona została problematyka nurtu sieciowego i zwiększania skuteczności realizowania zadań przez organizację. Zamierzenia badawcze skoncentrowano na opracowaniu spójnej konstrukcji teoretycznej, umożliwiającej integrację problematyki kształtowania relacji sieciowych oraz możliwości i uwarunkowań budowania przewagi kooperacyjnej. Badaniem objęte zostały organizacje sektora publicznego. W książce przyjęto podejście egocentryczne i skupiono się na perspektywie urzędu gminy, pełniącego rolę lokalnego integratora działań na rzecz ekonomicznego i społecznego rozwoju regionu.

Publikacja dedykowana jest przede wszystkim zarządzającym zaangażowanym w rozwijanie współpracy w ramach sieci międzyorganizacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem sieci publicznych. Choć ma charakter naukowy, zawiera również praktyczne wskazówki wyjaśniające istotę relacji sieciowych i uwarunkowania skutecznego wykorzystania potencjału przewagi kooperacyjnej organizacji.

Podjęta tematyka jest ważna z naukowego punktu widzenia i jednoznacznie wpisuje się w obszar badań nauk o zarządzaniu. Dodatkowo, co warto podkreślić, w literaturze krajowej podobna problematyka w prezentowanej logice nie była prezentowana. Zatem monografia doskonale uzupełni rynek wydawniczy o kwestie zarządzania publicznego, ale z perspektywy zarządzania i sieciowości.

Prof. dr hab. Ewa Stańczyk-HugietUniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo