Dziki łubin

Tytuł oryginalny:
Sturmzeit. Wilde Lupinen
Autor:
Charlotte Link
Tłumacz:
Anna Makowiecka-Siudut ...
Wydawcy:
Znak Horyzont - Społeczny Imstytut Wydawniczy Znak (2020)
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2020)
Wydane w seriach:
Czas burz
Sturmzeit-Trilogie
ISBN:
9788324056606, 978-83-240-5661-3
978-83-240-7873-8
Autotagi:
beletrystyka
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.7 (13 głosów)

Trzecia Rzesza, rok 1938. W państwie pod rządami Adolfa Hitlera panuje antysemityzm, a przeciwnicy władzy muszą się liczyć z represjami. Za chwilę oblicze Europy i całego świata się zmieni, ale młodziutka Belle Lombard nie interesuje się polityką. Ma ambitne plany, marzy o zostaniu gwiazdą filmową i związaniu się z mężczyzną swojego życia. Czas pokaże, czy to właściwy kandydat… Felicja, matka Belle, bardziej niż córką zajmuje się fabryką i rozważa podjęcie współpracy z nazistami. Kiedy w jej życiu pojawiają się Alex i Maksym, musi stawić czoła rodzącym się na nowo uczuciom. Na którego z mężczyzn będzie mogła liczyć w tych trudnych czasach? Powieść Dziki łubin przedstawia dalsze losy rodziny Degnelly z Prus Wschodnich, bohaterów Czasu burz. Ta fascynująca historia to jednocześnie barwny obraz najbardziej niespokojnej epoki XX wieku…
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • Książka ciekawa i wciągająca. Polecam
  • Świetna saga rodziny czerpiącej siłę z tożsamości, którą buduje poczucie zakorzenienia. Godne zapamiętania wydają mi się słowa głównej bohaterki Felicji: kiedy wreszcie zrozumiesz, że walka o idee nie ma sensu. Liczy się tylko walka o człowieka (parafraza).
  • Drugi tom trylogii Charlotte Link. • Obawiałam się czy po takim czasie będę jeszcze pamiętać, co wydarzyło się w pierwszym tomie. Ale dzięki nawiązaniom do losu bohaterów łatwo było powrócić i na nowo zatopić się w ich historii. • Jest czas drugiej wojny i to ona skutecznie miesza w planach wszystkim. Ludzie tracą bliskich, majątki, a każdy dzień wypełnia strach i cierpienie. • Nie jestem w stanie ogarnąć rozmiaru gehenny ludzi, którym przyszło żyć w tamtych czasach oraz fenomenu Fuhrera, który pociągnął za sobą rzesze ludzi. • Przy okazji takich lektur zawsze nasuwa mi się masa pytań dotyczących własnej moralności. Ile byłabym w stanie poświęcić? Czy potrafiłabym zaryzykować życie własne i najblizszych, żeby ocalić obcego człowieka? Czy współpraca z wrogiem, żeby zapewnić byt swoim dzieciom jest usprawiedliwiona i rozgrzeszona? • Mam nadzieję, że tylko przy okazji czytania książek będę miała takie dylematy. • Ten drugi tom wciągną mnie bez reszty. • Felicję wciąż uwielbiam i wciąż, tak jak w pierwszym tomie przypomina mi Scarlett O'Hare. Chociaż w tej części poznajemy bardziej jej córkę- Belle, która jest bardzo podobna do matki. • Z zafascynowaniem śledziłam ich losy i z niecierpliwością oczekuję kolejnego tomu.
  • Dziki łubin -druga część trylogii powieści obyczajowo-historycznej, napisana pięknym językiem literackim. Książkę czyta się bardzo dobrze i szybko mimo dużej ilości stron. Historia bohaterki Felicji oraz innych postaci jest interesująca, posiada doskonale zarysowane tło historyczne, a kolejne wydarzenia sprawiają, że nie można się oderwać od lektury. Czekam z niec­ierp­liwo­ścią­ na trzecią część tj. Niespokojne niebo.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Charlotte Link
Tłumaczenie:Anna Makowiecka-Siudut Halina Makowiecka-Sobańska (1902-1986)
Wydawcy:Znak Horyzont - Społeczny Imstytut Wydawniczy Znak (2020) Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2020)
Serie wydawnicze:Czas burz Sturmzeit-Trilogie
ISBN:9788324056606 978-83-240-5661-3 978-83-240-7873-8
Autotagi:beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 9 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo