Perfekcyjny świat Miwako Sumidy

Tytuł oryginalny:
Perfect world of Miwako Sumida
Autor:
Clarissa Goenawan
Wydawcy:
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego (2020)
Legimi (2020)
Prószyński Media
Wydane w seriach:
Seria z Żurawiem
Seria z Żurawiem (Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego)
ISBN:
978-83-233-4876-4, 978-83-233-7171-7
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
rodzina
Więcej informacji...
4.0

Wszyscy mamy swoje sekrety.

Atrakcyjna i pewna siebie studentka Miwako Sumida pewnego dnia popełnia samobójstwo. Kilka miesięcy przed śmiercią dziewczyna wyjechała do odległej wioski w górach, zrywając kontakt z rodziną i znajomymi. Co kryło się za jej nieskazitelnym wizerunkiem? Od kogo lub czego uciekała? Czy Miwako odeszła na zawsze?

Perfekcyjny świat Miwako Sumidy to powieść o dziewczynie skrywającej mroczne tajemnice. Stopniowo wychodzą one na jaw dzięki trzem bliskim jej osobom. Przyjaciółka Chie odkrywa trudną historię rodzinną Miwako. Nieszczęśliwie zakochany Ryusei dowiaduje się, co dziewczyna robiła tuż przed śmiercią, a jego siostra Fumi spotyka ją po śmierci.

Napisana eleganckim językiem powieść Goenawan pokazuje świat, w którym każdy ma coś do ukrycia.

Goenawan wypracowała własny literacki głos. W swojej książce łączy tajemnice, magię i problemy społeczne.

„The Japan Times”

Główna bohaterka intryguje… Minimalistyczna proza Goenawan przywodzi na myśl japońskie malarstwo, a autorka precyzyjnie oddaje skomplikowane uczucia wrażliwej dziewczyny… Jej powieść to niepokojąca i misterna zagadka.

„Kirkus Reviews”

Elegancki i subtelny język Goenawan buduje skomplikowane i nieszczęśliwe postaci.

„Booklist”

Czuła powieść o tragedii… Piękna proza Goenawan pozwala uchwycić emocje bohaterów, którzy mierzą się ze swoją rodziną, płcią i seksualnością.

„Publishers Weekly”

Imponujące studium smutku… Pełna miłości opowieść o tym, jakie tajemnice skrywa ludzkie serce.

„New York Journal of Books”

Clarissa Goenawan – singapurska pisarka pochodząca z Indonezji. Absolwentka szkoły pisarstwa Curtis Brown Creative i uczestniczka projektu mentorskiego WoMentoring Project. Jej debiutancka powieść Deszczowe ptaki została nagrodzona Bath Novel Award dla najlepszej nieopublikowanej powieści na świecie, a prawa do jej przekładu zostały sprzedane do dziesięciu krajów. Clarissa uwielbia deszczowe dni, piękne książki i gorącą zieloną herbatę.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • Miwako i jej mało perfekcyjny świat… • Świat przedstawiony w powieści Goenwan to dokładnie ten, w którym również my żyjemy i staramy się jakoś na swój sposób w nim funkcjonować. Choć trzeba przyznać, że momentami jest to bardzo trudne. Główną bohaterką utworu jest studentka Miwako. Na pozór przeciętna kobieta, trochę skryta, mająca własne pasje, nieco zagubiona… Nic w jej życiu nie byłoby zaskakującego, gdyby nie fakt, że dziewczyna w pewnym momencie postanawia skończyć ze swoim życiem raz na zawsze, po cichu i w zupełnej samotności. Z dala od rodziny i znajomych, uciekając od teraźniejszości… Z czasem jednak okazuje się, że ta skryta postać każdemu ze swoich znajomych zostawiła pewną cząstkę siebie. Dzięki przyjaciółce Chie, nieszczęśliwie zakochanemu w niej Ryusei oraz Fumi bardzo szybko poznajemy skrywane przez Miwako mroczne tajemnice. Historia Miwako jest pełna niespełnionej miłości, miłości momentami bardzo brutalnej, przesączonej bólem oraz strachem. To poruszająca opowieść o marzeniach, lękach, barierach momentami nie do pokonania i trudnych relacjach międzyludzkich. To również historia niejako o każdym z nas, bo któż z nas nie ma czegoś do ukrycia? • Książka została napisana niezwykle starannym językiem. Pomimo swej specyficznej elegancji nie jest trudna w interpretacji, ani niezrozumiała. Czyta się ją za zapartym tchem i wypiekami na twarzy. Intryguje, szokuje, a zarazem zachwyca czytelnika. Proza pełna pięknych słów z pewną nutką fantazji w tle. Polecam.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Clarissa Goenawan
Tłumaczenie:Magdalena Rabsztyn Ewa Kleszcz
Wydawcy:Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego (2020) Legimi (2020) Prószyński Media
Serie wydawnicze:Seria z Żurawiem Seria z Żurawiem (Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego)
ISBN:978-83-233-4876-4 978-83-233-7171-7
Autotagi:dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza rodzina zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 6 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo