Kraina Zeszłorocznych Choinek

Autor:
Joanna Szarańska
Wydawcy:
Czwarta Strona - Grupa Wydawnictwa Poznańskiego (2020)
Legimi (2020)
Wydawnictwo Poznańskie
ISBN:
978-83-66570-96-2, 978-83-66570-97-9
Autotagi:
beletrystyka
druk
e-booki
książki
powieści
proza
4.7 (3 głosy)

Autorka bestsellerowej serii „Cztery Płatki Śniegu” zaprasza w kolejną podróż do świata pełnego zimowej magii!

W pewien listopadowy poranek w urokliwym miasteczku swoje podwoje otwiera sklepik ze świątecznymi dekoracjami o intrygującej nazwie Kraina Zeszłorocznych Choinek. Sklep jest wyjątkowy; nie ma w nim dwóch takich samych ozdób, nie ma też cen. Jego wnętrze wypełnia atmosfera ciepła i miłości, a każdy z klientów znajduje w nim nie tylko idealną choinkową dekorację, bombkę czy aniołka, ale coś jeszcze… To właśnie tutaj splatają się drogi i losy mieszkańców miasteczka oraz przyjezdnych. Powracają wspomnienia dawnych uczuć i strat, nawiązują się nowe miłości i przyjaźnie.

Czy wszystkie relacje uda się naprawić przed wigilijnym wieczorem? Skąd wzięła się nazwa sklepu? I jak wiele wspólnego ma z miejscem, do którego odchodzą choinki, kiedy kończy się Gwiazdka?

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • Cudowna na święta … choć nie tylko. O miłości a raczej poszanowaniu o dawnych „ lepszych” czasach o czasach z nutka nostalgii,
  • POLECAM tę magiczną, ciepłą, z wątkami humorystycznymi, wielowątkową opowieść, z legendą w tle o losie choinek, które kończą swą świąteczną misję. • Akcja powieści to przedświąteczny czas, w niewielkiej, małopolskiej miejscowości, Świerczynki. A w fabule historie bohaterów - mieszkańców, których niejednokrotnie nic nie łączy, ale okazuje się, że czasem bardzo wiele. Powracają wspomnienia, dawne związki uczuciowe, rozliczenia z minionym losem. • A wszystko za sprawą sklepiku ze świątecznymi, trochę historycznymi ozdobami, zbieranymi przez całe życie przez emerytowanego nauczyciela pana Józefa. A sklepik, początkowo z musu, bardzo zafascynuje małego Antosia , pogubionego w świecie dorosłych, ale wierzącego w świat starych choinek.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo