Cyrk polski

Autor:
Dawid Krawczyk
Wydawcy:
Wydawnictwo Czarne (2021)
Legimi (2021)
ebookpoint BIBLIO (2021)
IBUK Libra (2021)
Wydane w seriach:
Reportaż
ISBN:
978-83-8191-160-3, 978-83-8191-190-0
978-83-8191-347-8
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
literatura faktu, eseje, publicystyka
sprawozdania
Więcej informacji...
2.4 (5 głosów)

Od Stalowej Woli po Słupsk: Dawid Krawczyk podąża śladem trzech kampanii wyborczych, by odkryć, jak wygląda prawdziwa rozpolitykowana Polska. Zjada kilogramy grillowanej kiełbasy, zapija je słodkimi napojami sokopodobnymi, jednym uchem słucha polityków, a drugim chwyta, co mówią ludzie w kolejkach do grilla, na wiejskich dożynkach, w eleganckich salach konferencyjnych. Obserwuje też tych, których omijają światła reflektorów, a bez których nie byłoby kampanii – sztabowców, szefów biur prasowych, ochroniarzy. Rozmawia z dziennikarzami.

Jednak sielska atmosfera festynu skrywa głęboki mrok. Aby wygrać wybory, trzeba wskazać wroga, trzeba kogoś napiętnować i kogoś upodlić. Cynizm polityków trafia na podatny grunt powszechnych uprzedzeń. To historia, która dzieje się na naszych oczach.

„Jeżeli książką o najbardziej absurdalnym poczuciu humoru od lat jest reportaż polityczny, to prawdopodobnie jej akcja rozgrywa się w Polsce.” Malcolm XD

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • Polityka to bagno – nie jest to może specjalnie odkrywcze stwierdzenie, ale właśnie takie zdanie nasuwa się na myśl po lekturze tego reportażu. I to nie chodzi nawet o to, że jest to książka wstrząsająca, pokazująca kulisy polityki czy partyjnych decyzji zapadających na samych szczytach. Bo jest to opowieść o czymś zupełnie innym; autor bowiem postanowił ruszyć za największymi partiami politycznymi w kampanijną wyprawę po Polsce, ale nie podając się za dziennikarza. Z perspektywy zwykłego obywatela pojawiał się więc zarówno na wiecach PiS-u, jak i PO, Wiosny, Konfederacji i PSL-u. I co zauważył? Że konflikty i afery, którymi całymi dniami żyją stacje informacyjne starające się nakręcać spirale nienawiści, niewiele mają wspólnego ze zmartwieniami zwykłych obywateli. Oczywiście, pojawiają się tu czasem politycy, ale w roli drugoplanowej; głównymi bohaterami są tu zwyczajni ludzie, wyborcy z jednej i drugiej strony politycznej barykady. Co wynikło z obserwacji Krawczyka? Skąd więc wynika taka sytuacja? I czy na pewno podziały są politykom na rękę? Przekonajcie się sami!
  • Doskonały reportaż. Kulisy zmagań polskich polityków różnych opcji ukazane przez pryzmat zwykłych uczestników wieców przedwyborczych. Wybory parlamentarne, europarlamentarne i prezydenckie. • Idealnie przedstawiony "Cyrk Polski". Żywy język przenosi czytelnika w sam środek przedwyborczego tłumu polskich wsi i miast na trasie podróży reportera podążającego w ślad za głównymi kandydatami do najważniejszych polskich i europejskich urzędów.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Dawid Krawczyk
Lektor:Bartosz Głogowski
Wydawcy:Wydawnictwo Czarne (2021) Legimi (2021) ebookpoint BIBLIO (2021) IBUK Libra (2021)
Serie wydawnicze:Reportaż
ISBN:978-83-8191-160-3 978-83-8191-190-0 978-83-8191-347-8
Autotagi:audiobooki biografie dokumenty elektroniczne druk e-booki elementy biograficzne epika książki literatura literatura faktu, eseje, publicystyka literatura piękna literatura stosowana nagrania reportaże sprawozdania zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 10 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo