Drelich:

prosto w splot

Autor:
Jakub Ćwiek
Wydawcy:
Wydawnictwo Marginesy (2021)
Legimi (2021)
ISBN:
978-83-66671-87-4, 978-83-66671-88-1
978-83-66863-20-0
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
powieści
rodzina
5.0

Marek Drelich to zawodowy złodziej, doskonały w swoim fachu. Zawsze skupiony na zadaniu, dokładny, opanowany, a gdy trzeba – bezwzględny i bezlitosny. Sprawia wrażenie człowieka, którego nie da się zaskoczyć i który prędzej czy później osiąga cel. Ale Drelich ma też drugie oblicze. To rodzinny facet, który stara się utrzymywać jak najbliższe relacje z byłą żoną i dwójką dorastających dzieci. Do tej pory, dzięki starannie wyznaczanym granicom i konsekwencji, udawało mu się te dwa życia trzymać z dala od siebie.

Okazuje się jednak, że nie wszystko ma pod kontrolą. Na przedmieściach Gdańska pewien gangster odkrywa właśnie długo skrywany sekret swojej żony. Tajemnicę, która wiąże się z Drelichem i która wystawi zarówno złodzieja, jak i jego najbliższych na śmiertelne niebezpieczeństwo.

Czy walcząc o rodzinę Drelich wykaże się zawodowym profesjonalizmem? Czy wypracowywane latami sztuczki pozwolą mu ocalić jedyne, na czym mu naprawdę zależy?

Jedno jest pewne: sytuacji nie da się rozwiązać pokojowo!

Drelich: prosto w splot to dynamiczna powieść sensacyjna z domieszką thrillera, trzymająca w napięciu i przełamująca zgrane schematy. Konsultowana z zawodowcami pod kątem realizmu. To książka czerpiąca z najlepszych amerykańskich wzorców, ale też mocno osadzona w trudnej polskiej rzeczywistości.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • Wśród tegorocznych premier, które miałam okazję do dzisiaj przeczytać, jest to książka z najlepiej wykreowanymi bohaterami i najlepiej opowiedzianą historią. Siadając do niej wiedziałam, że sceny walki będą genialne. Wiedziałam, że styl snucia opowieści, będzie niczym miód na moje czytelnicze serce. Wiedziałam, że wszystkie wątki będą dopracowane najlepiej jak tylko było to możliwe, a za całą książką stoi solidny research. Jednak tego, jaką rolę będą w niej pełniły kobiety, to się nie spodziewałam. Są to kobiety, które nie są tłem dla męskich bohaterów. Kobiety silne, które dla swoich dzieci i osób, które są dla nich bliskie są w stanie zrobić wiele i wiele zaryzykować.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
kat.zaworska
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo