Bibliotekarka z Saint-Malo

Tytuł oryginalny:
La bibliotecaria de Saint-Malo
Autor:
Mario Escobar (1911-2008)
Tłumacz:
Patrycja Zarawska
Wydawcy:
Legimi (2021)
Wydawnictwo Kobiece Łukasz Kierus (2020-2021)
Wydane w seriach:
Dużym Drukiem
ISBN:
978-83-66815-68-1, 978-83-66890-37-4
978-83-67014-93-9
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
4.0 (3 głosy)

Nowa powieść Maria Escobara, autora bestsellerów „Kołysanka z Auschwitz” i „Dzieci żółtej gwiazdy”

Taki list mógł napisać tylko ktoś, kto kocha książki miłością bez granic.

Jocelyn Ferrec, bibliotekarka i pasjonatka literatury, boryka się z samotnością po tym, jak jej ukochany mąż Antoine wyruszył na front. Nie mija wiele czasu, kiedy kobieta staje w obliczu kolejnego dramatu. Latem 1940 roku do Saint-Malo wkraczają wojska niemieckie, a ich brutalne prześladowania mają dotyczyć także biblioteki, w której pracuje Jocelyn.

Niemiecki kapitan Hermann von Choltiz otrzymuje odgórny nakaz zniszczenia wszelkich wywrotowych książek w Saint-Malo. Utrudnia to fakt, że jest on wielkim miłośnikiem literatury ze słabością do wspaniałej bibliotecznej kolekcji Jocelyn. Między tą dwójką nawiązuje się zupełnie nierealna przyjaźń. Książki ich łączą, jednak wojna dzieli.

Swoje przeżycia Jocelyn opisuje w liście do słynnego pisarza Marcela Zoli, którego książki zajmują szczególne miejsce w jej sercu i księgozbiorze. Rozpoczyna przepiękną korespondencję o przepełnionym tragicznym szaleństwem świecie, w którym zmuszona jest żyć, ale w którym miłość jest w stanie pokonać nawet wojnę.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • "Jestem zwykłą zjadaczką chleba. Kochałam, walczyłam i poszukiwałam szczęścia - możliwe, że nieudolnie, jakby po omacku. Byłam oddana swoim książkom i swojemu mężowi, kochałam przyjaciół i próbowałam ratować pamięć mojego miasta. Nie udało mi się." • Fragment listu młodej wdowy Jocelyn Ferrec, który tak jak wszystkie pozostałe pisała do pisarza Marcela Zoli. Właśnie w taki sposób w jednym z listów opisała siebie. • Silna, odważna i kochająca książki kobieta doświadczona smutkiem i osamotnieniem jeszcze przed wybuchem wojny mierzy się z całym dramatem w samym środku miasteczka Saint-Malo, by chronić swojej biblioteki oraz by walczyć o wolność Francji. • Towarzyszą jej strach, ból, nienawiść i osamotnienie, ale i odwaga, sprawiedliwość i miłość... Nie tylko do książek. • Ode mnie: • To druga książka spod pióra Mario Escobara, jaką przeczytałam i po raz drugi jestem zachwycona. Lubię kiedy książkę czyta się jednym tchem, a te do takich należą. • Powyższa powieść jest warta uwagi, zawiera wiele pięknych zdań, pokazuje czego życie jest warte w obliczu wojny, a postać Jocelyn i jej postawa ujęła mnie bardzo pod każdym względem. • Polecam serdecznie tę książkę każdemu 💕
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo