Wianek z lawendy

Autor:
Agnieszka Olejnik
Wyd. w latach:
2019 - 2021
Autotagi:
audiobooki
beletrystyka
CD
druk
książki
MP3
powieści
proza
Więcej informacji...
4.7 (6 głosów)

Uwielbiam Francję i wszystko co z nią związane, dlatego lubię zatapiać się w powieściach gdzie akcja, bądź część akcji rozgrywa się właśnie tam. Agnieszka Olejnik, dzięki swej nowej książce przenosi nas do Prowansji. Ale może po kolei. Na samym początku poznajemy trójkę głównych bohaterów, Berenikę, Jakuba i Halinę czyli Inkę. Berenika opiekuje się schorowaną matką i już dawno zrezygnowała z własnego życia na rzecz swojej mamy. Inkę natomiast zdradził mąż i próbuje jakoś swoje życie poskładać, a Jakuba poznajemy gdy jest zapracowanym lekarzem, który samotnie wychowuje nastoletniego syna. Cała trójka zna się jeszcze z czasów gimnazjalnych, a od niedawna odnowili kontakt. Jest to słodko-gorzka historia o sile przyjaźni i poszukiwaniu miłości oraz własnego ja. Pięknie napisana z tłem słonecznej Prowansji wypełnionej lawendą, a to za sprawą Bereniki, która udaje się tak by poznać tajemnice matki sprzed lat. Muszę przyznać, że to był bardzo ciekawy wątek i z zainteresowaniem go śledziłam. Podobało mi się też to jak autorka naprzemiennie pisała o losach bohaterów. Więcej książki poświęciła Berenice i Jakubowi, ale wcale mi to nie przeszkadzało. Poza tym kolejną rzeczą na plus jest wplatanie listów i e-maili w powieść. To bardzo urozmaica samą książkę i tym ciekawiej się ją czytało. Czytanie tej książki to była przyjemność. I pewnie wiele osób czytając ją szybko zorientuje się jak potoczą się losy bohaterów, to ja uważam, że to wcale nie przeszkadza w czytaniu jej. Nie zawsze musi być wielkie zaskoczenie czy ciągłe zwroty akcji, czasem warto poczytać o bohaterach, którzy się zmieniają i właśnie obserwować tą zmianę. Jak rozwijają się w trakcie powieści, jak to co ich spotyka ubogaca ich, a jak jest do tego piękne tło to nic więcej nie trzeba do pełni przyjemności. Polecam tę książkę na majowy lub letni, ciepły wieczór. Czytając ją ma się przed oczami wieczór w Prowansji, pola lawendy i spokój lata. Tą książka autorka przekonała mnie do siebie i z chęcią przeczytam inne jej powieści.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • Ciekawa lektura, którą czyta się bo z przyjemnością. Polecam.
  • trudno się oderwać
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Agnieszka Olejnik
Lektor:Joanna Domańska
Wydawcy:Heraclon International (2021) Legimi (2021) StoryBox.pl (2021) Książnica - Publicat. Oddział (2021) Wydawnictwo Filia (2020-2021) Wydawnictwo Prószyński i Spółka (2019)
ISBN:978-83-245-8480-2 978-83-8195-456-3 978-83-8195-551-5 978-83-8195-665-9 978-83-8233-914-7 978-83-8233-915-4
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 15 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo