Bibliotekarka z Paryża

Tytuł oryginalny:
Paris Library
Autor:
Janet Skeslien Charles
Wydawcy:
Wydawnictwo WAM (2021)
Mando (2021)
Legimi (2021)
ISBN:
978-83-277-1908-9
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
5.0 (2 głosy)

Bestseller „New York Timesa”. Niezwykła historia o miłości, przyjaźni i sile literatury w czasach II wojny światowej. Odkryj świat, w którym magia książek niesie otuchę nawet w najczarniejszej godzinie. Odile dostaje wymarzoną pracę w Amerykańskiej Bibliotece w Paryżu. Jej rodzice nie są zachwyceni. Woleliby, aby dziewczyna skupiła się na poszukiwaniu męża. Tym bardziej że pojawia się odpowiedni kandydat… Wkrótce jednak wybucha II wojna światowa, nad miastem przelatują samoloty wroga, a tłoczne do tej pory ulice pustoszeją. Dziewczyna obawia się, że może stracić bliskich i ukochaną bibliotekę. Decyduje się zatem dołączyć do Ruchu Oporu z najlepszą bronią, jaką ma: z książkami. Lily jest nastolatką dorastającą w małym miasteczku w Stanach Zjednoczonych na początku lat 80. Jej zainteresowanie wzbudza intrygująca starsza kobieta, która zachowuje się zupełnie inaczej niż wszyscy. Smutne wydarzenia w życiu Lily sprawiają, że zaprzyjaźnia się ze swoją sąsiadką i odkrywa jej tajemniczą przeszłość. Powieść oparta na prawdziwej historii paryskich bibliotekarzy, którzy ryzykowali życiem podczas II wojny światowej. Pokazuje, że odwagę można znaleźć nawet między regałami książek i za grubymi kotarami bibliotecznych okien. /opis wydawcy/.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • Dobrze było wrócić na uliczki Paryża, tym razem by poznać działania bibliotekarzy podczas II WŚ. Naszą bohaterką jest Odile, która marzy o pracy w Amerykańskiej Bibliotece w Paryżu. Jej rodzice woleliby, by skupiła się na szukaniu męża. Jednak Odile idzie za marzeniem i rozpoczyna pracę w bibliotece. Cudownie było odkrywać z nią zakątki tego miejsca i poznawać pracujących tam ludzi, a także jej czytelników. Książka naszpikowana jest nie tylko historią, ale również cytatami z pięknych książek. Jednak najbardziej cenię ją za to, że postacie ukazane przez autorkę żyły naprawdę i chociaż jest to tylko fabularyzacja wydarzeń minionych lat, to bardzo dobrze mi się czytało tą książkę. Polecam. Warto ją poznać.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Janet Skeslien Charles
Tłumaczenie:Ewa Ratajczyk Ewa Ratajczak
Wydawcy:Wydawnictwo WAM (2021) Mando (2021) Legimi (2021)
ISBN:978-83-277-1908-9
Autotagi:dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 3 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo