Śmierć na Zanzibarze

Autor:
Katarzyna Gacek
Wydawcy:
Oficynka Jolanta Pawlik-Świetlikowska (2021)
Legimi (2021)
Wydane w seriach:
ABC
ABC - Oficynka
ISBN:
978-83-66899-25-4, 978-83-66899-70-4
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
e-booki
3.0 (2 głosy)

Kryminalne wakacje w tropikach.

Magda, sympatyczna pani weterynarz, wyjeżdża na urlop na Zanzibar. W tym czasie jej przyjaciel, komisarz Sikora, rozpoczyna w Polsce dochodzenie w sprawie zabójstwa. Kiedy Magda – za pośrednictwem Skype’a – zaczyna wtykać nos w śledztwo, zirytowany Sikora każe jej znaleźć sobie własnego trupa. Więc… Magda go znajduje. Nie wie, że próba odpowiedzi na pytanie, kto zabił, sprowadzi na nią śmiertelne niebezpieczeństwo.

Katarzyna Gacek – pisarka i autorka scenariuszy, z wykształcenia psycholog. Autorka między innymi takich bestsellerów, jak W jak morderstwo i Zemsta ze skutkiem śmiertelnym, oraz cyklu powieści dla dzieci Supercepcja. Na podstawie jej książki powstał film W jak morderstwo.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • "Śmierć na Zanzibarze" to trzecia część serii z Magdą Borkowską. Moja przygoda z literaturą Katarzyny Gacek rozpoczęła się zupełnie przypadkowo. Najpierw obejrzałam film będący ekranizacją pierwszej części tej serii ("W jak Morderstwo"), a potem sięgnęłam po książkową wersję części drugiej ("Zemsta ze skutkiem śmiertelnym") z czego wniosek był tylko jeden – w wersji literackiej ta historia wypada o niebo lepiej! Idąc tym tropem postanowiłam kontynuować serię, niestety część trzecia nie ma już „tego czegoś”, sama historia nie jest zła, a całość wciąż utrzymana jest w komediowych klimatach z wątkiem kryminalnym, jednak na pewno jest to jedna z mniej porywających części. • Tym razem Magda zostaje bezdyskusyjne wplątana w wyjazd na Zanzibar ze swoją matką, gdzie oczywiście dochodzi do serii zagadkowych zdarzeń, czego konsekwencją jest śledztwo naszej bohaterki na własną rękę. Chociaż może nie do końca, bo na odległość pomaga jej niezawodny przyjaciel – komisarz Sikora. Historia w klimatach wakacyjnych, bardzo niewymagająca, do czytania z przymrużonym okiem. 6,5/10
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo