Wróć przed zmrokiem

Tytuł oryginalny:
Home before dark
Autor:
Riley Sager
Tłumacz:
Ryszard Oślizło ...
Wyd. w latach:
2021 - 2022
ISBN:
978-83-6696-745-8, 978-83-67014-10-6
978-83-67014-63-2
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.1 (7 głosów)

Każdy dom skrywa jakąś historię i sekrety. Niektóre są naprawdę przerażające.

Kiedy Maggie Holt miała pięć lat, jej rodzice kupili Baneberry Hall: rozległą wiktoriańską rezydencję położoną w lasach Vermont. Zanim minął miesiąc, rodzina uciekła z domu w środku nocy, porzucając w popłochu cały swój dobytek.

Ojciec Maggie na podstawie tej historii stworzył powieść, która szybko stała się bestsellerem. Nawet jeżeli nie wszyscy wierzyli w przerażające wydarzenia i duchy, które w niej opisał…

Dorosła Maggie wraca do Baneberry Hall. Jest zdeterminowana, aby wyremontować i sprzedać posiadłość. Ma również nadzieję, że uda jej się odkryć prawdę o tym, co wydarzyło się 25 lat temu.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • Polecam książka wciągająca i trzymająca w napięciu do ostatniej strony przeczytana w jedną noc.
  • Książka ta była swego czasu bardzo rozpromowaną pozycją na bookstagramie. Chcąc sprawdzić „o co tyle szumu” postanowiłam ją przeczytać – szczególnie, że wpisuje się ona w mój ulubiony gatunek. Na szczęście – strach o prze­rekl­amow­anie­ okazał się zbyteczny, bo książka faktycznie wciągnęła mnie od pierwszej strony a całość połknęłam w niecałe 2 dni. Oczywiście nie jest to literatura wysokich lotów- a raczej dobry thriller mający zapewnić nam prostą rozrywkę i właśnie to otrzymałam czytając go :) Osobiście odrobinę czułam się rozczarowana wyjaśnieniem zagadki, jednak nie aż tak, jak w bardzo podobnej powieśći Ruth Ware – „Pod kluczem”. Tam również mieliśmy tajemnicę „nawiedzonego domu”, główną bohaterkę na tropie przeszłości a także kilka innych powielających się motywów, jednak cołościowo według mnie „Wróć przed zmrokiem” wypada o wiele lepiej. 8/10 • Fabuła opisuje historię Maggie – dziewczyny, która jako dziecko uciekła wraz z rodzicami z „nawiedzonego” domu. A przynajmniej taką wersję wydarzeń zna z książki, którą jej ojciec napisał i puścił w świat po pamiętnej nocy. Przyniosła mu ona sławę i pieniądze, szczególnie, że do końca swoich dni utrzymywał, że wszystkie zdarzenia są autentyczne, a w willi Baneberry Hall naprawdę straszy. Mimo, że Maggie nie wierzyła w ani jedno słowo ojca to po jego śmierci decyduje się wybrać do opuszczonej i zapomnianej już posiadłości, by uporać się z pytaniami bez odpowiedzi, które dręczyły ją przez całe życie. Na miejscu okazuje się jednak, że nie wszystko może być wytworem wyobraźni pisarza a dziewczyna coraz bardziej żałuje, że postanowiła odgrzebać rodzinne tajemnice.
  • Świetna książka. Wciąga od pierwsze strony, trzyma w napięciu, napisana bardzo sprawie
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Riley Sager
Tłumaczenie:Ryszard Oślizło Aleksandra Wolnicka
Wydawcy:Mova - Wydawnictwo Kobiece (2021-2022) Wydawnictwo Kobiece Łukasz Kierus (2021) Otwarte (2021) Mova (2021) Legimi (2021)
ISBN:978-83-6696-745-8 978-83-67014-10-6 978-83-67014-63-2
Autotagi:audiobooki beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 8 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo