Krwawe łzy

Autor:
Wojciech Wójcik
Lektor:
Konrad Biel
Wyd. w latach:
2021 - 2022
Wydane w seriach:
Audiobook
Audiobook - Heraclon International
Paweł Łukasik i Agnieszka Jamróz
Paweł Łukasik i Agnieszka Jamróz - Wojciech Wójcik
ISBN:
978-83-8202-340-4, 978-83-8202-448-7
978-83-8271-347-3, 978-83-8271-348-0
Autotagi:
audiobooki
druk
książki
MP3
powieści
proza
Więcej informacji...
3.8 (4 głosy)

KIEDY MIŁOŚĆ STAJE SIĘ CHOROBĄ

Mieszkańcy przygranicznych Długosielc w zrujnowanej stodole znajdują ciało mężczyzny z poderżniętym gardłem. Komisarz Paweł Łukasik rozpoznaje w nim ojca Wiktorii, swej byłej dziewczyny. To duża sprawa jak na prowincjonalny posterunek, ale w końcu Łukasik to dawny as komendy głównej. A głównym podejrzanym jest jego śmiertelny wróg.

Tymczasem Agnieszka Jamróz po ukończeniu kursu podstawowego w Akademii Szkolenia Policji otrzymuje pierwsze zadanie. Ma sprowadzić do Polski ciało komendanta placówki straży granicznej, zamordowanego w najdzikszym zakątku Bieszczadów. Sześć miesięcy wcześniej niemal w tym samym miejscu znaleziono zwłoki innego pogranicznika, tym razem z Ukrainy. Obaj zginęli w ten sam sposób.

Stara, bezcenna ikona, którą szpecą ślady zaschniętej krwi, była niemym świadkiem okrutnej bieszczadzkiej historii, znaczonej gwałtami, przemocą i płaczem. Teraz, po latach, granica zapłonie raz jeszcze.

***

„Ależ to było dobre! I jaka przyjemność zanurzyć się w historii, która pochłania bez reszty. »Krwawe łzy« to soczysta powieść, która intryguje już od pierwszych stron, a potem kusi i kusi, każe zarywać noce i odkładać obowiązki na później. Świetnie skrojeni bohaterowie, odpowiednio dawkowane emocje, niebanalna intryga i najcenniejsze ze wszystkiego – to nieuchwytne „coś”, które zostaje w nas jeszcze długo po skończonej lekturze”.

Anna Potyra, autorka powieści „Pchła” i „Potwory”

***

„Wojciech Wójcik niczym Harlan Coben kreśli swoją najnowszą opowieść, w której kryminalna intryga przeplatana jest mnóstwem mrocznych sekretów. Wielowarstwowa i zaskakująca fabuła oraz nietuzinkowi bohaterowie są jej najmocniejszą stroną, wymowny tytuł zaś jest stuprocentowym gwarantem rozrywki na najwyższym poziomie. Wójcik udowadnia, że należy do czołówki polskich twórców kryminałów”.

Tomasz Drabik, kulturacja.pl

***

„Intrygująca historia osadzona w odludnym zakątku Bieszczad. Zbrodnia powraca po latach, a z nią bolesne wspomnienia mieszkańców. Niesamowite opisy uroków gór, które tworzą niezapomniany klimat tajemnicy i wywołują dreszczyk emocji. Tak jakby podczas czytania cały czas ktoś za nami stał...”

Natalia Krysiak, opetaniczytaniem.pl

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • Książka ciekawa z opisami piękna przyrody. Tylko zdenerwował mnie jeden fakt że przy końcówce autor dodał masę nowych postaci.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Wojciech Wójcik
Lektor:Konrad Biel
Wydawcy:Storybox.pl (2022) Heraclon International (2022) Zysk i Spółka Wydawnictwo (2021-2022) Legimi (2021-2022) ebookpoint BIBLIO (2021)
Serie wydawnicze:Audiobook Audiobook - Heraclon International Paweł Łukasik i Agnieszka Jamróz Paweł Łukasik i Agnieszka Jamróz - Wojciech Wójcik
ISBN:978-83-8202-340-4 978-83-8202-448-7 978-83-8271-347-3 978-83-8271-348-0
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 12 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo