Pomruk

Autor:
Michał Śmielak
Wydawcy:
Agencja Wydawniczo-Reklamowa Skarpa Warszawska (2022)
ebookpoint BIBLIO (2022)
Legimi (2022)
ISBN:
9788367093729, 9788367093804
978-83-67093-48-4, 978-83-67096-72-9
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
4.2 (5 głosów)

Żadna mitologia nie stworzyła większego potwora niż człowiek…

Każdy może rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady, nawet człowiek, który ma zdecydowanie zbyt dużo na sumieniu. Ta kraina od zawsze wita z szeroko otwartymi ramionami wszystkich, którym nie po drodze z prawem, uważaj jednak, bo jej uścisk może być ostatnim w twoim życiu.

Stanisław Stadnicki jest oligarchą trzymającym rękę na świecie biznesu i polityki, a przy tym gangsterem. Podczas przyjęcia urodzinowego dochodzi do tragedii, która na zawsze zmieni jego życie.

Mężczyzna ucieka do małej wioski w Bieszczadach, gdzie przez dwa lata jego życie przeradza się w schemat kolejnych szarych dni. Przez ten czas wrasta w lokalną społeczność odcinając się całkowicie od przeszłości.

Pewnego poranka znajduje w leśnym potoku zwłoki młodej dziewczyny. Jego azyl wali się jak domek z kart, a w spokojnej wsi pojawia się Bies, pradawny demon karmiący się śmiercią i cierpieniem, tak utrzymują miejscowi. Jednak Stadnicki dobrze wie, że najgorszym potworem jest człowiek. Rusza do starcia z żądną krwi bestią.

Mroczny thriller pełen zagadek z przeszłości i nagłych zwrotów akcji. Michał Śmielak kolejny raz udowadnia, że potrafi obrazowo stworzyć duszną atmosferę małej społeczności pełnej tajemnic.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • Powieść łatwostrawna i interesująca. Akcja wartka, odpowiednio zbudowany klimat i postaci. Nie jest to dzieło wybitne, jednak jako czytadło na jeden dzień dla czystej rozrywki zdecydowanie polecam.
  • "Pomruk" to dobry thriller. Ciekawa fabuła, zbrodnie, lokalne legendy, ciasny, duszny klimat wsi, mała i zżyta społeczność, gdzie wszyscy znają wszystkich, a tajemnice sprzed lat są bardzo dokładnie skrywane. Jednak na początku książka mi nie podeszła, wolno się rozwijała i nużyła mnie, ale czym dalej czytałam, tym wciągała mnie coraz bardziej, a czym bliżej końca, tym było jeszcze ciekawiej i napięcie rosło. Dlatego mimo wszystko mogę polecić. 😉
  • Naprawdę fajna :) Niezły klimacik, bieszczadzkie wierzenia, szybka akcja, ciekawe postacie i tajemnice... tajemnice... Wciąga, sięgnę po inne książki tego pisarza. Polecam.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo