Matka Świętego:

poruszające świadectwo Marianny Popiełuszko

Autor:
Milena Kindziuk
Lektor:
Hanna Kinder-Kiss
Wydawcy:
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2012-2017)
Wydaw. Znak (2012)
Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix (2007)
Wydane w seriach:
Czytak Larix
Czytak Larix 20759-20774
ISBN:
978-83-240-2194-9, 978-83-240-5018-5
978-83-240-2194-0
Autotagi:
audiobooki
biografie
druk
książki
4.6 (5 głosów)

Marianna Popiełuszko nigdy nie szukała rozgłosu. Nie planowała, że stanie się bohaterką telewizyjnych dzienników, a jej zdjęcia obiegną prasę na całym świecie. Nie chciała sławy, której początkiem było brutalne zabójstwo jej ukochanego dziecka. Po wielu latach od tych wydarzeń postanowiła opowiedzieć o swoim synu, o miłości do niego, o tym, jak był wychowywany, o wartościach, które wyniósł z rodzinnego domu. Opowiada też o wydarzeniach, które na zawsze zmieniły jej życie. Z bólem wspomina dzień, w którym świat się dla niej zatrzymał. Wypowiada najważniejsze i najtrudniejsze dla siebie zdanie: "Przebaczyłam mordercom mojego syna". Kim jest kobieta, której kłaniają się kościelni dostojnicy i politycy z całego świata? Skąd bierze się siła, która pozwoliła jej udźwignąć tak wielką tragedię? Jak wygląda jej życie teraz, kiedy jest matką świętego męczennika? "Matka Świętego" to niezwykłe i poruszające świadectwo rodzicielskiej miłości, wiary w Bożą opatrzność i nadziei na to, że dobro zawsze zwycięży. Książka zawiera liczne fotografie z rodzinnego archiwum oraz niepublikowane dotąd zeznania z procesu beatyfikacyjnego księdza Jerzego Popiełuszki.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • Poruszająca książka. Po jej przeczytaniu zupełnie inaczej spojrzałam na pewne sprawy nazwijmy je "duchowe". Nie znałam do końca historii ks. Jerzego, ale dzięki wspomnieniom matki została mi ona przybliżona. Zdecydowanie zachęcam do lektury. Daje do myślenia.
    +2 trafna
  • Bardzo wartościowa książka. Napisana prostym językiem.
  • Naprawdę warto przeczytać. Przedstawia nie tylko życie ks. Jerzego, ale i historię Polski w tym okresie. Pozwala inaczej spojrzeć na rzeczywistość lat 80-tych. Piękna i wzruszająca książka o matczynej miłości i całkowitym poddaniu się woli Bożej.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo