Baśniowa opowieść

Tytuł oryginalny:
Fairy tale
Autor:
Stephen King
Tłumacz:
Janusz Ochab
Wydawcy:
Wydawnictwo Albatros Andrzej Kuryłowicz (2022)
Legimi (2022)
ISBN:
978-83-6733-817-2, 978-83-6733-818-9
978-83-6742-623-7, 978-83-6742-694-7
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.6 (8 głosów)

E-BOOK. Siedemnastolatek otrzymuje w spadku niezwykłe dziedzictwo - klucz do równoległego wymiaru, w którym toczy się wojna między dobrem i złem, walka o najwyższą stawkę: przetrwanie zarówno tamtego świata, jak i tego, który znamy. Charlie Reade jest przeciętnym nastolatkiem, świetnym sportowcem i nie najgorszym uczniem. Ale chłopak dźwiga też spory bagaż doświadczeń. Gdy miał dziesięć lat, jego matka zginęła w wypadku. Jego ojciec, pogrążony w rozpaczy i żalu, zaczął pić. Charlie musiał nauczyć się, jak dbać i o siebie, i o niego. W wieku siedemnastu lat poznał psa, Radara, i jego starzejącego się pana, Howarda Bowditcha, odludka mieszkającego w imponującej rezydencji na szczycie wzgórza. W głębi otaczającego ją rozległego podwórka, za domem, stała zamknięta szopa, z której dochodziły dziwne dźwięki. Jakby jakieś stworzenia próbowały wydostać się na zewnątrz i uciec... Charlie wykonywał różne, czasami dość niezwykłe, prace dla pana Bowditcha, a po jego śmierci odziedziczył posiadłość na wzgórzu oraz kasetę z nagraną opowieścią - tak dziwną, że wprost niemożliwą do uwierzenia. Bo choć wydaje się to bajką, wewnątrz szopy ukryty jest portal do innego świata, którego mieszkańcom grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. I którego straszliwi przywódcy, o ile nikt nie odważy się ich powstrzymać, skłonni są doprowadzić do zniszczenia zarówno tamtej, jak i naszej rzeczywistości. Wygląda na to, że na barkach Charliego spoczęła właśnie ogromna odpowiedzialność. Będzie teraz musiał szybko dorosnąć i - czy tego chce, czy nie − podjąć się misji ratowania dwóch równoległych światów. Odważny chłopiec i jego wierny psi towarzysz przewodzić będą siłom dobra w ostatecznym starciu z przeważającymi siłami zła.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • Przeczytałam i King'a pokochałam. To moja pierwsza powieść tego autora. Mimo tego z książka ma 700 stron w ogóle tego nie poczułam. Bardzo fajnie się ją czyta. Polecam. • Historia opowiada o losach Charlie Reade, siedemnastolatka, bystrego i wysportowanego. Mimo tak młodego wieku dźwiga spory bagaż doświadczeń. Śmierć matki, alkoholizm ojca. Charlie nie poddaje się, dba o siebie i o ojca. • Jego życie zmienia się gdy pewnego dnia poznaje pana Howarda Bowditcha... i tu już nie będę zdradzała co dalej ;)
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Stephen King
Tłumacz:Janusz Ochab
Ilustracje:Gabriel Rodríguez Nicolas Delort
Wydawcy:Wydawnictwo Albatros Andrzej Kuryłowicz (2022) Legimi (2022)
ISBN:978-83-6733-817-2 978-83-6733-818-9 978-83-6742-623-7 978-83-6742-694-7
Autotagi:audiobooki beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika fantasy książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 12 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo