Ghostland:

Ameryka i jej nawiedzone miejsca

Tytuł oryginalny:
Ghostland
an American history in haunted places,
Autor:
Colin Dickey
Tłumacz:
Jerzy Kozłowski
Wydawcy:
Wydawnictwo Literackie Oficyna Literacka Noir sur Blanc (2022)
Legimi (2022)
ebookpoint BIBLIO (2022)
ISBN:
978-83-08-07642-2, 978-83-08-07796-2
Autotagi:
5.0

Kto straszy w najmroczniejszych domach Ameryki?

Niezwykła, reporterska podróż po nawiedzonych budynkach, parkach, szpitalach psychiatrycznych i nie tylko...

Duchy w starych hotelach, opuszczonych więzieniach i szpitalach – tego boimy się najbardziej. Ale dlaczego? Colin Dickey wyrusza w podróż po Stanach Zjednoczonych, aby rozszyfrować zagadkę i odkryć magię przyciągania tych miejsc. Z bezgraniczną ciekawością wywołuje zmarłych, skupiając się na tym, jak my, żyjący, radzimy sobie z opowieściami o nich. Jednocześnie przybliża historię Stanów Zjednoczonych przez pryzmat przywołanych opowieści, dając czytelnikom wnikliwy, reporterski obraz Ameryki na przestrzeni lat.

Urzekająca, przerażająca i niezwykle wnikliwa opowieść o tym, że nasze lęki, o których boimy się mówić w ciągu dnia, są tymi samymi historiami, które szepczemy w ciemności.

Zwabią was duchy, a zostaniecie dla historii. „Booklist”

Ciary przechodzą… przewodnik autentycznie przyprawiający o gęsią skórkę, który po prostu trzeba mieć na Halloween. „Book Page”

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • Szczerze mówiąc miałam nieco inne oczekiwania co do treści tej książki, ale i tak nie rozczarowałam się. Autor skupia się na kilkunastu miejscach w USA, które słyną z tego, że są nawiedzone. Dociera m.in. do Detroit, Nowego Orleanu, Los Angeles czy Nowego Jorku. Wędruje między opuszczonymi cmentarzami, muzeami, starymi fabrykami, dociera nawet do najstarszego w Stanach, legalnie działającego domu publicznego. Każde z tych miejsc słynie z obecności duchów. Co mnie zaskoczyło w tej książce to fakt, że autor owszem, przybliża historie i legendy, które wyjaśniają obecność nadprzyrodzonych gości, ale nie skupia się stricte na szczegółach samego "straszenia". Każdy z duchów służy jako punkt wyjścia do przybliżenia wycinka z historii Stanów Zjednoczonych i zagadnień takich jak rasism, masakra Indian, wojna secesyjna, problemy ekonomiczne dużych miast, prohibicja czy niewolnictwo. Czytelnik znajdzie tu również rozważania filozoficzne oraz opinie psychologów. Dosyć dużo miejsca autor poświęca próbie zdefiniowania czym tak naprawdę jest duch i nawiedzenie. • Na pewno nie jest to książka do "połknięcia" w jeden dzień, raczej należy się nią delektować. Zapewniła mi kilka bardzo interesujących zimowych wieczorów.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo