Niezwykła wędrówka Harolda Fry

Tytuł oryginalny:
Unlikely pilgrimage of Harold Fry
Autor:
Rachel Joyce ...
Tłumacz:
Tomasz Macios
Wydawcy:
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2013)
Zysk i Spółka (2013)
Wydane w seriach:
Dobre Strony
ISBN:
978-83-240-1897-0, 978-83-240-1879-0
Autotagi:
druk
książki
powieści
Więcej informacji...
4.3 (4 głosy)

Harold Fry wyruszył pewnego dnia z misją. Chciał zmienić czyjeś życie, a zmienił swoje.Przyjaciółka z dawnych lat przysłała mu list z pożegnaniem. Umiera na raka. Harold odpisał, że bardzo mu przykro. Naprawdę się zmartwił, kiedyś wiele ich łączyło. Chciał wysłać list i po prostu wrócić do domu, ale w drodze na pocztę odkrył, że to nie wystarczy. Musi osobiście się z nią pożegnać. Dopóki będzie szedł, ona będzie żyła.Podczas trwającego 87 dni marszu spotyka człowieka goryla, słowacką lekarkę, kobietę, która kochała Jane Austen, bardzo sławnego aktora i wielu innych ludzi, którzy poznają historię jego wędrówki i opowiadają mu o swoich lękach, miłościach, nieszczęściach i fascynacjach.Czasem trzeba zostawić wszystko i wyruszyć w drogę, żeby na nowo poukładać sobie życie.Niezwykła wędrówka Harolda Fry to wzruszająca, napisana świetnym piórem opowieść o tym, że nigdy nie jest za późno, aby zmienić swoje życie. Że miłość, przebaczenie i zrozumienie czasami można znaleźć dopiero, kiedy traci się wszystko. Że kiedy chcesz zmienić czyjeś życie, zmieniasz swoje, a kiedy prosisz o pomoc innych, sam im pomagasz. (www.merlin.pl).
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Brak ofert
dla wybranego dzieła.
Poszukaj na
Recenzje
  • Opowieść o pieszej wędrówce, dość nietypowej, bo bez żadnego wcześniejszego przygotowania, można by wręcz powiedzieć, że naiwna. Pan Harold Fry po otrzymaniu listu od chorej na raka przyjaciółki, wierzy, że dopóki będzie szedł do niej - ona będzie żyć.
  • Historia opowiedziana na kartach tej książki to podróż poznawcza. Główny bohater podróżuje pieszo wierząc, że dzięki temu jego znajoma będzie żyć, choć umiera na raka. W trakcie wyprawy poznaje wielu ludzi, którzy opowiadają mu swoje historie, otwierają się przed nim-obcym, bo odejdzie, a ich tajemnice razem z nim. Harold Fray walczy ze swoimi słabościami, swoim ciałem, bo to po kilu dniach odmawia mu posłuszeństwa, ale również z przeszłością, która kładzie się cieniem na jego wędrówce i niepokoi myśli i sumienie. Ważne, że z każdą milą cień ten jest krótszy, a myśli coraz bardziej poukładane. Dzięki tej podróży jego żona odkrywa na nowo sprawy i rzeczy kiedyś dla nich obojga bardzo ważne, a zagubione i przykryte wzajemnymi pretensjami i obojętnością. My dzięki tej wędrówce poznajemy przede wszystkim świat i ludzi w ich pięknym i szczerym wydaniu, ale również przedstawieni zostali nam tacy, którzy chcą się ogrzać w blasku sławy, przypisując sobie zasługi innych...jak to w życiu.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autorzy:Rachel Joyce Tomasz Macios
Tłumacz:Tomasz Macios
Wydawcy:Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2013) Zysk i Spółka (2013)
Serie wydawnicze:Dobre Strony
ISBN:978-83-240-1897-0 978-83-240-1879-0
Autotagi:druk epika książki literatura literatura piękna powieści proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 6 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo