Chata

Tytuł oryginalny:
Shack
Tłumacz:
Anna Reszka
Autor:
William Paul Young ...
Wydawcy:
Wydaw. Nowa Proza (2007-2012)
Firma Księgarska Jacek Olesiejuk (2011)
Autotagi:
druk
książki
powieści
Więcej informacji...
3.8 (27 głosów)

Wiara zbudowana na cierpieniu. Najmłodsza córka Mackenziego Allena Phillipsa Missy została porwana podczas rodzinnych wakacji. W opuszczonej chacie, ukrytej na pustkowiach Oregonu, znaleziono ślady wskazujące na to, że została brutalnie zamordowana. Cztery lata później pogrążony w Wielkim Smutku Mack dostaje tajemniczy list, najwyraźniej od Boga, a w nim zaproszenie do tej właśnie chaty na weekend. Wbrew rozsądkowi Mack przybywa do chaty w zimowe popołudnie i wkracza do swojego najmroczniejszego koszmaru. Jednakże to, co tam znajduje, na zawsze odmienia jego życie. Mack spędza w chacie weekend, uczestnicząc w czymś w rodzaju sesji terapeutycznej z Bogiem, nazywającym siebie Tatuśkiem, Jezusem, który pokazuje się pod postacią żydowskiego robotnika, i Sarayu , Azjatką uosabiającą Ducha Świętego. "Chata" to piękna historia o tym , jak Bóg przychodzi do nas w naszych smutkach, do nas uwięzionych we własnych rozczarowaniach, zdradzonych przez własne wyobrażenia. Nigdy nie zostawia nas tam, gdzie nas znajduje, jeśli się przy tym nie upieramy. Będziecie chcieli, żeby wszyscy przeczytali tę książkę! W czasach, gdy religia staje się coraz mniej istotna, "Chata" zmaga się z ponadczasowym pytaniem: "Gdzie jest Bóg w świecie tak pełnym niewysłowionego bólu?". Odpowiedzi, które dostanie Mack, zadziwią Was, i być może odmienią tak jak jego. W otoczce twórczej błyskotliwości "Chata" jest głęboka duchowo, teologicznie oświecająca i ma moc wpływania na życie, odcina się zarówno od komunałów religijnych, jak i tanich chwytów złego pisarstwa, i ujawnia coś ważnego i pięknego na temat tańca życia z boskością. Tę historię czyta się jak modlitwę, jak najlepszy rodzaj modlitwy, pełen męki, zadziwienia, jasności i zaskoczenia. Spostrzeżenia Williama Younga są nie tylko zniewalające, ale również prawdziwe i zgodne z Biblią. "Chata" to uprzejme zaproszenie do podróży do samego serca Boga.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • Interesująca próba odpowiedzi na odwieczne pytanie czy Bóg ponosi odpo­wied­zial­ność­ za zło i cierpienie. Bardzo zaskakująca koncepcja.
    +4 trafna
  • Z uwagi na fakt pojawienia się w kinach ekranizacji powieści "Chata" postanowiłam zagłębić się w jej lekturze. W dość nietuzinkowy sposób opowiada ona o trudnej relacji Boga z człowiekiem, o ludzkich słabościach, grzechach, niesieniu pomocy innym oraz wybaczaniu. A wszystko to autor przedstawił czytelnikowi w bardzo fantastycznej i idyllicznej scenerii niby rajskiego ogrodu pełnego metafor i iluzji. Sposób ujęcia tematu wybaczenia przez ojca zbrodni dokonanej na córce przez nieznanego złoczyńcę jest nietuzinkowy, ale nie na tyle niep­rzew­idyw­alny­, aby zakończenie tej powieści miało stanowić jakieś wielkie zaskoczenie. Tego wielkiego łał na koniec niestety zabrakło... Sama fabuła jest całkiem interesująca, jak na ten specyficzny rodzaj ujęcia tematu o nieco religijnym charakterze. Polecam więc lekturę.
  • Opisane w książce relacje człowieka z Bogiem pomagają czytelnikowi zrozumieć podstawy wiary. Bardzo ciekawa lektura skłaniająca do przemyśleń nad własnym życiem, zwłaszcza dla tych którzy przeżywają osobiste tragedie za które obwiniają stwórcę. Polecam.
  • Madra ,poruszajaca ksiazka o rozmowie z Bogiem dajaca jeśli nie odpowiedz to przynajmniej początek przemyśleniom na wiele pytan dotyczących wiary i to podanej w przystępny sposób. • Druga ksiazka autora rozdroża już mnie tak nie wciagnela
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
izabelasliwinska
Opis
Inne tytuły:Gdzie tragedia zderza się z wiecznością
Tłumacz:Anna Reszka
Autorzy:William Paul Young Paul WM Young Brad Cummings Paul Young Jake Colsen
oraz:Brad Cummings Wayn Jacobsen
Wydawcy:Wydaw. Nowa Proza (2007-2012) Firma Księgarska Jacek Olesiejuk (2011)
ISBN:978-83-7534-041-9 978-83-7534-056-3 83-7534-056-3 978-83-7534-56-3 978-83-7354-041-9 978-83-7534-042-9 978-83-7534-047-9 978-83-7543-041-9
Autotagi:druk epika książki literatura literatura piękna powieści proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 20 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo